Piątek, 24 września 2021. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

I LO świętowało 70-lecie. Zobacz zdjęcia z uroczystej gali i ze szkoły

2017-10-14 15:42:59 (ost. akt: 2017-10-14 17:40:14)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

To była okazja, by powspominać szkolne lata. I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu świętuje 70-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę w Teatrze im. A. Sewruka odbyła się uroczysta gala, a po niej uczestnicy obchodów przenieśli się do budynku szkoły przy ul. Pocztowej 2. Wieczorem odbędzie się Bal Absolwentów w Hotelu Elbląg. Zobacz zdjęcia z gali i spotkania w szkole.Sobotnią galę w elbląskim teatrze z okazji 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu rozpoczął występ zespołu The Nierobbers, którego lider - Tomasz Szuszkiewicz - jest nauczycielem w I LO. Podczas gali był czas na wspomnienia, życzenia, gratulacje i wręczenie nagród dla najbardziej wyróżniających się nauczycieli.

Podczas gali Zofia Ostrówka, obecny dyrektor I LO, odebrała nagrodę prezydenta Elbląga.

Uczestnicy obchodów po gali przenieśli się do budynku szkoły przy ul. Pocztowej. Tutaj wspomnienia szkolnych lat odżyły z jeszcze większą mocą.
- Spotkałam się z dwiema koleżankami z klasy - powiedziała nam pani Ola, która ukończyła I LO w 1967 r. - Zawsze uczestniczymy w obchodach kolejnych rocznic istnienia naszej szkoły. Zawsze bardzo dobrze się bawimy, bardzo się cieszymy, że są organizowane. Szkoda tylko, że coraz mniej koleżanek i kolegów uczestniczy w tych obchodach.

Wieczorem absolwenci I LO będą się bawili na balu w Hotelu Elbląg.

Wyróżnieni i nagrodzeni podczas gali:

Dyrektor szkoły Zofia Ostrówka przyznała Tytuł Honorowego Profesora I LO: Ewie Skorupie, Marii Chylińskiej, Dorocie Trojakowskiej.
Tytuł Zasłużonego Pracownika I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu otrzymała Ewa Skomorowska, pracująca od 1985 r.

Nauczyciele I LO zostali również odznaczeni z okazji Dnia Edukacji Narodowej:
Medal Srebrny za Długoletnią Służbę, przyznawany przez Prezydenta RP: Adrianna Adamek –Świechowska, Dorota Pawłowska, Izabela Świerżewska
Medal Brązowy za Długoletnią Służbę, przyznany przez Prezydenta RP: Patrycja Kugler, Marek Nitkiewicz

Medal Komisji Edukacji Narodowej, przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej, otrzymała Monika Oszwa. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Ewa Michalewicz.

Nagrody dyrektora I LO z okazji Dnia Edukacji Narodowej:
Ewa Skorupa, Marzena Bielecka, Adrianna Adamek Świechowska, Agnieszka Błaszczyk, Piotr Ciach, Anna Luiza Górecka, Anna Koka–Haufa, Marzena Kosińska, Patrycja Kugler, Janina Mazuś, Monika Oszwa, Beata Sucharska, Izabela Świerżewska, Dorota Trojakowska, Anna jakubowska, Joanna Śledź, Joanna Konieczna, Celina Olbryś, Grzegorz Pomykała, Romuald Wąsiewski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB