Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Szukasz pracy, a może pracownika? Targi pracy już we wtorek

2017-10-16 16:13:19 (ost. akt: 2017-10-16 16:30:44)
Organizatorzy targów pracy zapraszają we wtorek w godz. 12-15

Organizatorzy targów pracy zapraszają we wtorek w godz. 12-15

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Od konferencji w Elblągu pod tytułem „Kompetencje i talenty młodych na rynku pracy” rozpocznie się już we wtorek (17.10) Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach. Tego samego dnia odbędą się targi pracy.

Zaplanowana we wtorek (17.10) konferencja wraz z warsztatami rozpoczną się o godz. 9.30 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Wydarzenie otworzy marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Tam też dojdzie do podsumowania 10 lat działalności Warmińsko-Mazurskiego Paktu na Rzecz Poradnictwa Zawodowego.

— Pozyskanie kompetentnego pracownika jest wyzwaniem dla pracodawcy — mówi marszałek Brzezin. — Co roku ponad 70 proc. przedsiębiorców poszukujących osób do pracy ma trudności ze znalezieniem odpowiednich osób. Kandydatom brakuje specyficznych kompetencji zawodowych, samoorganizacyjnych i interpersonalnych. Według co czwartego pracodawcy poszukującego pracowników przyczyną trudności z naborem jest brak motywacji kandydatów. W ramach tygodnia kariery rozmawiamy więc nie tylko o zmieniającym się rynku pracy, szkolnictwie zawodowym, ale także o wyzwaniach dla pracodawców — dodaje.

Także we wtorek (17.10) w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135 odbędą się Elbląskie Targi Pracy. Organizatorzy zapraszają w godz. 12-15. Będzie tutaj można znaleźć: oferty pracy w regionie i za granicą, oferty kierunków kształcenia wyższego oraz szkoleń i kursów. Przewidziano również indywidualne konsultacje doradcy zawodowego i psychologa, doradztwo z zakresu przedsiębiorczości. W hali będą również punkty informacyjne Państwowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego.

— Korzyści dla bezrobotnych i poszukujących pracy to: dotarcie do największej ilości pracodawców, możliwość pozostawienia CV u wielu pracodawców oraz uzyskanie informacji o możliwościach podnoszenia kwalifikacji zawodowych — informują organizatorzy.

Dla przedsiębiorców, którzy wezmą udział w targach, to m.in. możliwość bezpośredniego spotkania z osobami poszukującymi zatrudnienia i wstępna rekrutacja kandydatów, a także nawiązanie kontaktów biznesowych.