środa, 29 czerwca 2022. imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Tak czeszą elbląskie uczennice. Wygrały Open Hair Cup [zdjęcia]

2017-10-18 10:08:42 (ost. akt: 2017-10-18 10:18:42)

Autor zdjęcia: nadesłane/Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

Uczennice Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu wygrały międzyszkolny konkurs Open Hair Cup. To najważniejsze wydarzenie Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich Uroda. Rywalizują w nim uczennice i uczniowie klas fryzjerskich z całej Polski.

Targi Uroda to wydarzenie, podczas którego prezentują się setki firm i marek fryzjersko-kosmetycznych z kraju oraz zagranicy. Jest to również miejsce zmagań fryzjerek i fryzjerów z całej Polski. Najlepsi mogą liczyć nie tylko na zaszczytny tytuł mistrza w swojej kategorii, ale również na cenne nagrody. Organizatorzy przygotowali konkursy sprawdzające umiejętności zarówno doświadczonych fryzjerów, jak i dla tych stawiających pierwsze kroki w tym zawodzie. Dla młodych talentów fryzjerstwa przewidziano Otwarty Konkurs Międzyszkolny Open Hair Cup.

W tym roku do udziału w nim zaproszono dziewięć drużyn szkolnych z całego kraju – wśród nich uczennice kierunków fryzjerskich Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług (ZSIŚiU) w Elblągu. Zespół młodych fryzjerek składał się z trzech osób czeszących: Pauliny Woźniak, Klaudii Padalis, Wiktorii Sałat oraz modelek.

Każdy z fryzjerów podszedł do tematu na swój indywidualny sposób. Prace były bardzo różnorodne i interesujące, co nie ułatwiało wyboru jurorom. Ostatecznie zespół sędziowski przyznał pierwsze miejsce zespołowi ZSIŚiU z Elbląga.
— Oceniający docenili technikę, profesjonalizm wykonania fryzur i interpretację tematu. Uczennice otrzymały pamiątkowe złote medale, dyplomy, nagrody w postaci kosmetyków oraz vouchery na szkolenia fryzjerskie. To już trzeci raz, kiedy uczniowie ZSIŚiU stają na podium w konkursie Open Hair Cup i drugi raz, kiedy zajmują pierwsze miejsce — informuje Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.