Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

Nagroda dla aktora elbląskiego teatru [wywiad]

2017-10-18 11:24:18 (ost. akt: 2017-10-18 11:34:04)
Artur Hauke w spektaklu "Balladyna"

Artur Hauke w spektaklu "Balladyna"

Autor zdjęcia: nadesłane/Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

Artur Hauke, aktor elbląskiego teatru, znalazł się wśród wyróżnionych nagrodą marszałka województwa podczas Inauguracji Roku Kulturalnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Iławie.

Zobacz także: Bogaty październik w elbląskim teatrze. Od "Czarodziejskiego krzesiwa" do "Scen miłosnych" Bogaty październik w elbląskim teatrze. Od "Czarodziejskiego krzesiwa" do "Scen miłosnych" Za nami wrzesień pełen wrażeń związanych z premierą „Amadeusza” w Teatrze im. A. Sewruka. A co w elbląskim teatrze będzie można zobaczyć w październiku?
— Zostałeś doceniony jako aktor, zostało docenione Twoje 20 lat pracy artystycznej. Ważna nagroda?
Artur Hauke, aktor Teatru im. A. Serwuka w Elblągu: — Bardzo ważna! I na dodatek nagroda, która mi się kojarzy z dobrymi wspomnieniami. Bo kiedy kilkanaście lat temu dostałem też nagrodę marszałkowską, ale województwa podkarpackiego, to pamiętam, że wtedy za tą kwotę kupiłem obrączki ślubne (śmiech). Mam nadzieję, że tym razem nagrodę przeznaczę na równie istotny cel. Ale żarty na bok. Jest to dla mnie rzeczywiście wspaniałe wyróżnienie po sześciu latach pracy w Teatrze Sewruka. Jestem bardzo zaskoczony, że moja praca została tak dostrzeżona, tak doceniona. Jest ta nagroda też wielkim zobowiązaniem na przyszłość.

— Nie chcielibyśmy się z Tobą rozstawać, ale jest jeszcze kilku marszałków w Polsce, którzy by mogli Ciebie nagradzać. Nie wyjeżdżaj z Elbląga!
— (śmiech) Dziękuję, to były żarty. A poważnie, nie mam takich planów, na razie zostajemy tutaj w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, tzn. ja zostaję w Teatrze, żona zostaje razem ze mną. Bardzo nam się podobają okolice, bardzo nam się podoba Elbląg, tak że jesteśmy bardzo zadowoleni i bardzo fajnie się tutaj pracuje i mieszka.

— Jakie są Twoje najbliższe plany artystyczne?
— Nie wiem czym dyrektor Mirosław Siedler mnie zaskoczy, jeszcze nie wiem. Na razie w najbliższym spektaklu premierowym nie biorę udziału, tak że udało mi się, mam wolnego "Sylwestra", a co będzie w drugiej połowie sezonu czas pokaże, jeszcze się nie orientuję, nie wiem.

— To w czym Cię zobaczymy na deskach Sewruka w tym ostatnim kwartale tego roku?
— Choćby w "Balladynie", którą będziemy grali od czwartku do 26 października. Większość spektakli gramy przed południem, ale kilka zagramy także w godzinach wieczornych. Gram także w spektaklu "Nie wszystko czerwone- Wysocki, Okudżawa", który w pod koniec miesiąca pokazywać będziemy na Malej Scenie. W listopadzie pokażę się w "Cudzie mniemanym czyli Krakowiakach i Góralach", gdzie mam niedużą rólkę, no i oczywiście w "Amadeuszu". A w grudniu w "Opowieści wigilijnej" gdzie gram kilka postaci, w tym młodego Ebenezera Scrooge. Zapraszam do teatru Sewruka.
Janusz Salmonowicz

Artur Hauke jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Studia ukończył w 1996 r. Grał w teatrach w Częstochowie, Łodzi, Rzeszowie i Sosnowcu. Od czerwca 2011 r. w zespole Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Dwukrotnie zdobywał statuetki Aleksandrów za najlepsze role męskie: "Aleksandra 2013" za rolę Jednorękiego w spektaklu "Jednoręki ze Spokane" oraz Aleksandra 2017 za rolę w spektaklu "Nie wszystko czerwone Wysocki, Okudżawa". W 2016 r. otrzymał Honorową Odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. We wrześniu obchodził Jubileusz 20. lecia pracy artystycznej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB