Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Zmiany w organizacji ruchu przy elbląskich cmentarzach

2017-10-24 12:43:30 (ost. akt: 2017-10-24 12:54:03)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Przy cmentarzach komunalnych Agrykola i Dębica podczas Wszystkich Świętych będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.

Cmentarz Komunalny Agrykola

Ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego
od dnia 31 października od godz. 23 do dnia 1 listopada do godz. 22. Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96).

Ul. Chrobrego od dnia 31 października od godz. 23 do dnia 1 listopada do godz. 22 na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

Ulica Tczewska od dnia 31 października od godz. 23 do dnia 1 listopada do godz. 22 (od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu.

Na ulicach: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

Miejsca postojowe będą w okolicy parkingu przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

W dniach 28-31 października 2017 handel okolicznościowy na ul. Agrykola będzie udostępniony tylko z chodnika, przy jezdni będą ustawione wygrodzenia.

Cmentarz Dębica

Od piątku 27 października od godz. 23 do środy 1 listopada do godz. 22 ruch drogowy w obrębie pętli autobusowej Dębica Nowa będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,

Od wtorku 31 października od godz. 23 do 1 listopada godz. 22 ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Dębicy Starej będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
- autobusów komunikacji zbiorowej i taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję.
- taksówki, które będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach
- służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)
- pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu tel. 55 2341516 .
- mieszkańców dojeżdżający do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy – z adresem)
- pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.
- dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22

W dniach 28 i 29 października oraz 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierowa Policja.

Wyznaczone będą miejsca postojowe w okolicy: ul. Łęczyckiej na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22). Parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Parkingi gruntowe z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt będą nieczynne.
Informacja UM w ElbląguŹródło: Dziennik Elbląski