Poniedziałek, 20 września 2021. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Rondo Tarnopol uroczyście otwarte [zdjęcia]

2017-10-30 16:13:57 (ost. akt: 2017-10-30 16:27:06)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Elblągu

To było jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Elblągu. Często dochodziło tutaj do stłuczek, a także poważniejszych wypadków. Dlatego zdecydowano o budowie tutaj ronda Tarnopol, które w poniedziałek (30.10) zostało uroczyście otwarte.

Rondo Tarnopol przy ul. Niepodległości i Konopnickiej jest piątym w mieście, które zostało nazwane imieniem miast zaprzyjaźnionych z Elblągiem.
— Zwyczaj nadawania rondom imion miast partnerskich zaczerpnęliśmy z Compiegne, gdzie znajduje się również rondo Elbląg. To tradycja, która jest dowodem międzynarodowej przyjaźni. W tym roku mija 25 lat od podpisania umowy partnerskiej Elbląga i Tarnopola. Mam nadzieję, że nowe rondo przyczyni się do pogłębienia tej współpracy — mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

— Elbląg jest pierwszym miastem, z którym Tarnopol podpisał umowę partnerską. Dziękuję panu prezydentowi i Radzie Miejskiej za tak wspaniałe upamiętnienie mojego miasta. Polacy zawsze byli ambasadorami Ukrainy w Unii Europejskiej — podkreślał mer Tarnopola Serhij Nadał.

Przypomnimy, że oprócz Tarnopola ronda nazwane imieniem miasta mają również: Compiegne (Francja), Kaliningrad (Rosja), Ronneby (Szwecja) i Leer (Niemcy).

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. twójpodpis #2363519 | 78.88.*.* 30 paź 2017 16:54

    Z rowerowego punktu widzenia ta inwestycja pogorszyła bezpieczeństwo rowerzystów przez niedopracowaną i niepotrzebną ścieżkę rowerową oraz tragiczne rondo ,,podpaskowe''.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz