Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Amfibie nad jeziorem Druzno. Woda wciąż groźna [zdjęcia]

2017-11-03 17:02:48 (ost. akt: 2017-11-03 18:06:00)
Amfibia nad brzegiem jeziora Druzno

Amfibia nad brzegiem jeziora Druzno

Autor zdjęcia: OSP w Krzewsku

Nad jeziorem Druzno w piątek pojawili się żołnierze, tym razem z dwoma amfibiami zdolnymi do prowadzenia działań zarówno na lądzie i wodzie. Żołnierze mają usunąć zator, jaki utworzył się na dopływającej do jeziora rzece Balewce.

Na Żuławach Wiślanych koło Elbląga sytuacja po poniedziałkowej tzw. cofce wciąż nie wróciła do normalności. W jeziorze Druzno nadal utrzymuje się wysoki poziom wody przekraczający stan alarmowy. W piątek (33.11) o godz. 16 wynosił 630 cm - stan alarmowy był przekroczony o 40 cm.

Utrzymujący się wysoki poziom wody sprawił, że wały w okolicach jeziora Druzno są mocno nasączone wodą. Niektóre z nich zaczęły w tygodniu przeciekać. Strażacy i żołnierze uszczelniali wały w Stankowie, Raczkach Elbląskich, Węglach-Żukowie i Topolnie Małym.

W piątek żołnierze wraz z dwiema amfibiami, dzięki którym można prowadzić działania na lądzie jak i na wodzie, pojawili się nad brzegiem jeziora Druzno. Wraz z nimi działają również strażacy-ochotnicy z Krzewska.
— Wraz z wojskiem bierzemy udział w akcji operacji usuwania zatorów w obrębie jeziora Drużno. W akcji biorą udział m.in. dwie nasze jednostki pływające oraz wojskowe amfibie — poinformowali dzisiaj.

Chodzi dokładnie o zator, jaki utworzył się na rzece Balewce uchodzącej do jeziora Druzno. Znajdujące się w wodzie konary drzew utrudniają przepływ wody.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ElBong #2366768 | 78.10.*.* 3 lis 2017 22:12

    W piątek 33.11? Czy ktoś to czyta przed oddaniem do publikacji? A może przeoczyłem, że od tego roku listopad ma 33 dni?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. takiego wała! #2366674 | 91.193.*.* 3 lis 2017 19:04

    powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze. Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy", wraz z przydupasami razem sypali, owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo, mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)