W dwóch sklepach ukradła alkohol, w trzecim została złapana

2017-11-08 10:14:29(ost. akt: 2017-11-08 10:17:18)

Autor zdjęcia: mat. policji

Policjanci podczas interwencji w jednym ze sklepów zatrzymali 26-letnią kobietę. Był to trzeci sklep, jaki odwiedzała kobieta. — W dwóch wcześniejszych zdołała wynieść towar o wartości około 600 złotych. Tym razem pracownice wiedziały już o złodziejce i jej sposobie działania. Teraz zajmie się nią sąd — informuje elbląska policja.
26-letnia Paulina M. wczoraj około godz. 23 została zatrzymana na próbie kradzieży w jednym ze sklepów w Elblągu.
— Czujnością wykazały się dwie pracownice, do których dotarła informacja z dwóch innych sklepów tej sieci o kobiecie, która kradnie alkohol. Dodatkowo ekspedientki znały jej rysopis, ponieważ została wcześniej nagrana przez kamery sklepowego monitoringu — informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Gdy 26-latka pojawiła się przed ladą wiedziały już co za chwilę się stanie. 26-latka „kupowała” alkohol i poprosiła o towar położony z dala od kasy. W tym czasie chciała wyjść ze sklepu. Ekspedientki spodziewając się jednak tego zamknęły drzwi i wezwały na miejsce policję.

Gdy przyjechał patrol, to 26-latka w obecności policjantów przyznała się do wcześniejszych kradzieży. Resztę tak rozpoczętego wieczoru spędziła w policyjnym areszcie. Teraz usłyszy zarzuty, a jej sprawa trafi do sądu.