Wysypiska śmieci na Starym Mieście [zdjęcia]

2017-11-09 08:20:27(ost. akt: 2017-11-09 08:22:20)
Odpady budowlane na Starym Mieście

Odpady budowlane na Starym Mieście

Autor zdjęcia: arch. SM w Elblągu

Strażnicy interweniowali na elbląskim Starym Mieście, gdzie ktoś podrzucił kilka worków z odpadami budowlanymi.
Gruz zalegający na podwórku, którego sąsiad od miesiąca nie wywozi czy sofa, z której straszą wystające sprężyny – co zrobić z niechcianymi śmieciami, do których nikt nie chce się przyznać?

Dzikie wysypiska, podrzucanie śmieci i odpadów wielkogabarytowych to problem, który powraca jak bumerang. Do straży miejskiej wpływają zgłoszenia od mieszkańców o podrzucaniu im śmieci, które zalegają i tworzą często dzikie wysypiska. Zdarza się, że pojemniki czy tereny w ich pobliżu są zasypywane odpadami przez mieszkańców, którzy nie powinni z nich korzystać.

W minionym tygodniu strażnicy interweniowali na Starym Mieście, gdzie przy pojemnikach na śmieci należących do osoby zgłaszającej ktoś podrzucił kilka worków z odpadami budowlanymi. Wykorzystał moment, gdy w pobliżu nikogo nie było i bez skrupułów pozbył się niechcianego problemu.

Tego typu interwencji dyżurny straży miejskiej przyjmuje od kilku do kilkunastu w ciągu miesiąca. Od początku tego roku przyjęto i zrealizowano 580 interwencji dotyczących czystości i porządku na terenie naszego miasta. Za zaśmiecanie miejsc dostępnych dla publiczności grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

— Jeśli robisz porządki czy remont i chcesz pozbyć się gruzu należy odpłatnie zaopatrzyć się w worki na gruz lub inne zgodnie z ich przeznaczeniem, które następnie odbierają firmy zajmujące się wywozem nieczystości. Natomiast, jeśli chcesz pozbyć się mebli i innych odpadów wielkogabarytowych czy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego możesz je przekazać do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych — informuje Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

Źródło: Dziennik Elbląski