Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Bieg Niepodległości z Oleśna do Fiszewa [zdjęcia]

2017-11-14 15:00:00 (ost. akt: 2017-11-14 15:01:43)

Autor zdjęcia: nadesłane/organizatorzy

Na sportowo uczcili Święto Niepodległości. Trasa Biegu Niepodległości wiodła z Oleśna do Fiszewa. Dzieci miały do przebiegnięcia jeden kilometr, a dorośli trzy. Organizatorem wydarzenia była Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Gronowie Elbląskim.

Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Gronowie Elbląskim po raz pierwszy zorganizowała Bieg Niepodległości. W sobotnim (11.11) wyścigu wystartowało prawie 60 osób. Dzieci ścigały się na dystansie 1 km, a dorośli na 3 km. Najmłodszymi uczestnikami biegu byli Piotr Wiliński (2 lata i 9 miesięcy) oraz Zuzia Goc (3 lata i 9 miesięcy). Start wyścigu znajdował się w Oleśnie, a meta przy pomniku w Fiszewie.

— Rada Rodziców przygotowała gorącą grochówkę, herbatę oraz słodycze dla wszystkich uczestników biegu. Po poczęstunku odbyło się wręczanie nagród ufundowanych przez sponsorów — informuje Adam Becmerowicz.

Dzieci, 1 km
1. Dawid Rychter
2. Adam Rychter
3. Szymon Sokół
4. Bartosz Liedtke
5. Paweł Becmerowicz

Dorośli, 3 km
Mężczyźni
1. Patryk Hawryszko
2. Sebastian Sznycer
3. Mikołaj Hoppe
4. Mirosław Koszykowski
Kobiety
1. Ilona Rychter
2. Kinga Ślęzak
3. Anita Stecyk

Sponsorzy: Stowarzyszenie "Nasza szkoła", Bar Oaza, Apteka w Gronowie Elbląskim, firma Nektar Cecylia i Waldemar Badańscy, Małgorzata Guzowska, radny gminy Gronowo Elbląskie Dariusz Hope.

Organizatorzy dziękują za pomoc: dyrekcji Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim Annie Wróblewskiej, OSP Gronowo Elbląskie i Fiszewo, opiekunowi świetlicy wiejskiej w Fiszewie Marcie Kotłwskiej, paniom z kuchni, które ugotowały przepyszną grochówkę, pielęgniarce szkolnej pani Halinie, Małgorzacie Jabłońskiej i Rafałowi Wojciechowskiemu, paniom z przedszkola oraz całej Radzie Rodziców.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB