"Bezpieczna, smaczna i tania". Elbląski radny zachęca do picia kranówki

2017-11-17 11:44:31(ost. akt: 2017-11-17 11:55:35)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W Elblągu woda z kranów jest bezpieczna, smaczna i co najważniejsze tania. 1 litr wody kosztuje mniej niż 1 grosz! — przekonuje Robert Turlej, elbląski radny, który zwrócił się do prezydenta miasta o "rozpoczęcie działań mających na celu poinformowanie mieszkańców o jakości i zaletach picia Elbląskiej Dobrej Kranówki".
— Jak łatwo zaoszczędzić pieniądze i zadbać o swoje zdrowie? Wystarczy zmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć pić wodę z kranu. Coraz więcej miast aktywnie zachęca swoich mieszkańców do picia kranówki — przekonuje Robert Turlej, elbląski radny Platformy Obywatelskiej. — Niestety, są jeszcze osoby, które obawiają się, że picie wody z kranu jest niezdrowe. Prawda jest zupełnie inna. Kranówka jest pełna minerałów, które potrzebne są ludzkiemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Wytrącający się przy gotowaniu osad, tzw. „kamień”, to nic innego jak minerały wapnia i magnezu.

Jak dodaje radny Turlej w swojej interpelacji skierowanej do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, milionowe inwestycje w modernizację elbląskiej sieci wodociągowej przyniosły efekt.
— Możemy jasno i wyraźnie powiedzieć, że elbląska kranówka nie ustępuje wodzie źródlanej. Potwierdzeniem tego są wyniki kontroli jakości, którym poddawana jest nasza woda — pisze.

I zaapelował do prezydenta Wróblewskiego.
— Zwracam się z prośbą o rozpoczęcie działań mających na celu poinformowanie mieszkańców o jakości i zaletach picia Elbląskiej Dobrej Kranówki. Nasza woda jest bezpieczna, smaczna i co najważniejsze tania. 1 litr wody kosztuje mniej niż 1 grosz! Kampanię promocyjną należy prowadzić wśród mieszkańców wszystkich grup wiekowych. Zaczynając od edukacji maluchów (współpraca z przedszkolami, szkołami) kończąc na seniorach (współpraca z kołami seniora, Uniwersytetem III Wieku) — pisze.

Radny Turlej zwrócił się również do innych radnych.
— Dajmy przykład innym i zamiast sięgać na Sesjach Rady Miejskiej po butelkowaną wodę pijmy Elbląską Dobrą Kranówkę.