Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Którzy podbili Wasze serca? Zagłosuj na najpopularniejszych sportowców 2017 roku

2017-11-21 13:50:37 (ost. akt: 2018-01-12 11:26:25)
Laureaci plebiscytu za 2016 rok

Laureaci plebiscytu za 2016 rok

Autor zdjęcia: Sandra Kuczyńska

Rozpoczęliśmy plebiscyt na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2017 r. Którzy sportowcy znajdą się w gronie laureatów? Którzy swoimi wyczynami podbili serca kibiców? To okaże się podczas głosowania Czytelników.

Po raz dwunasty organizujemy plebiscyt na 10. Najpopularniejszych Sportowców „Dziennika Elbląskiego”. Podczas poprzedniej edycji zacięta walka o miejsce w gronie laureatów trwała dosłownie do ostatnich sekund głosowania. Ostatecznie wygrała piłkarka ręczna Kram Startu Elbląg Joanna Waga.
— Kompletnie nie spodziewałam się, że wygram plebiscyt na najpopularniejszych sportowców. Super. Jestem bardzo szczęśliwa. To dowód na to, że piłka ręczna jest w Elblągu bardzo popularna — mówiła nam wtedy szczypiornistka elbląskiej drużyny.

W zbliżającym się powoli do końca 2017 r. sportowcy z naszego regionu byli widoczni nie tylko na arenach w kraju, ale także i zagranicznych. Świętowaliśmy sukcesy w sportach drużynowych. Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski i dotarły do finału Pucharu Polski. Na wysokiej piątej pozycji zakończyli występy w II lidze piłkarze Olimpii Elbląg, a siatkarki E.Leclerc Orła Elbląg dotarły do baraży o I ligę. Cenne doświadczenie w zawodowej superlidze zdobywali piłkarze ręczni Mebli Wójcik. Triumfy odnosili również przedstawiciele dyscyplin indywidualnych: łyżwiarstwa szybkiego, podnoszenia ciężarów, lekkiej atletyki, kick-boxingu czy szachów.

Nasz plebiscyt ma już długą tradycję. Pierwszy odbył się w 2003 r. Pierwszy zorganizowaliśmy w 2003 roku. Mijały kolejne lata, a wraz nimi plebiscyt cieszył się coraz większą popularnością. Najlepiej o tym świadczy fakt, że w poprzedniej edycji otrzymaliśmy 17 tysięcy głosów!

W tym roku na liście nominowanych przez naszą redakcję znalazło się ponad 40 nazwisk. Ale uwaga! Lista nie jest jeszcze zamknięta. Czekamy także na zgłoszenia kandydatów od Czytelników - można pisać mailowo pod adres gazeta@dziennikelblaski.pl lub dzwonić pod nr 55 611-46-00. Ostateczna decyzja o umieszczeniu na liście nominowanych należy do redakcji.

Głosowanie rozpoczynamy dzisiaj i potrwa do 27 stycznia do godz. 23.59. Żeby poprzeć swojego faworyta należy wysłać sms pod nr 71160 o treści de.sc.x - gdzie x to numer przypisany konkretnemu kandydatowi. Koszt sms to 1,23 zł z VAT. Każdy może wysłać dowolną ilość sms-ów. Wyniki ogłosimy 3 lutego w Hotelu Młyn w Elblągu.

Dotychczasowi zwycięzcy plebiscytów: Marcin Pryczek (boks, Tygrys Elbląg), Paweł Urbanowicz (lekkoatletyka, SOW Braniewo), Agata Dziwosz (tenis stołowy, Mlexer Elbląg), Wiesław Korzeb (piłka nożna, Olimpia Elbląg), Martyna Trzcińska (judo, Zatoka Braniewo), Igor Janik (szachy, KSzach. Start Elbląg), Łukasz Wójcik (boks, Tygrys Elbląg), Kamil Kopycki (piłka nożna, Olimpia Elbląg), Artur Zieliński (kickboxing, Elbląski Klub Karate - dwukrotnie), Joanna Waga (piłka ręczna, Kram Start Elbląg),
Jerzy Kuczyński

Obrazek w tresci

Źródło: Artykuł internauty