Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Nagrodzeni za służbę potrzebującym

2017-11-21 17:44:13 (ost. akt: 2017-11-21 17:59:23)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

56 osób pracujących w placówkach socjalnych nagrodził we wtorek (21.11) prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Nagrody wręczono z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.


Jak co roku w listopadzie w naszym mieście obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń obchodzonych przez elbląski samorząd, jako święto wszystkich osób związanych z pomocą i integracją społeczną – pracowników jednostek samorządowych, niepublicznych, oraz wielu organizacji pozarządowych. Jest to wyjątkowy i szczególny dzień, w którym podkreśla się rolę i znaczenie pracy osób związanych z pomocą społeczną, zarówno zawodowo jak i społecznie.

Z tej okazji Prezydent Elbląga Witold Wróblewski we wtorek (21.11) przyznał nagrody 56 pracownikom pomocy społecznej, w tym MOPS, domów pomocy społecznej, placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz środowiskowych domów samopomocy.

Specjalne nagrody odebrały także Izabela Babraj, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza „Lazarus”- za całokształt działalności społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych oraz starszych, a także Siostra Halina Rydzy, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi, Aleksandra Kojtych, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu oraz Iwona Pietraszkiewicz, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Stowarzyszenie „Tacy Sami” - za wzorowe kierowanie placówkami pomocy i integracji społecznej,

— Dziękuję za trud, ofiarność i poświęcenie włożone w wykonywanie codziennych obowiązków oraz życzliwe podejście do problemów drugiego człowieka. W tym szczególnym dniu, życzę wielu sukcesów w pracy zawodowej, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz satysfakcji i wytrwałości w pokonywaniu trudności — mówił prezydent Wróblewski.

W Elblągu funkcjonują 24 placówki pomocy społecznej, zarówno dzienne jak i całodobowe - ośrodek pomocy społecznej, ośrodki wsparcia, domy pomocy społecznej, placówki opiekuńczo - wychowawcze, warsztaty terapii zajęciowej, zakład aktywności zawodowej. Placówki te zapewniają opiekę i wsparcie osobom starszym, niepełnosprawnym, bezdomnym, dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej. Kadra tych placówek to 588 osób.

Budżet na zadania z zakresu pomocy społecznej wynosi ogółem 55,5 mln. złotych, co stanowi niemal 10% całego budżetu Miasta.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB