Napisali do nas. Spotkanie z pisarką Wiolettą Piasecką

2017-12-05 16:15:44(ost. akt: 2017-12-05 14:56:26)
Spotkanie uczniów z pisarką Wiolettą Piasecką

Spotkanie uczniów z pisarką Wiolettą Piasecką

Autor zdjęcia: arch. SP nr 11

Tradycją biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu stało się zapraszanie na spotkanie autorskie pisarki elbląskiej Wioletty Piaseckiej.

W poniedziałek 4 grudnia odbyło się takie spotkanie z udziałem uczniów klas trzecich. Dzieci przybyły na spotkanie bardzo podekscytowane, bo jeszcze nie wszystkie widziały na żywo pisarza, który tworzy książki. Okazało się, że jest to bardzo miła i otwarta osoba, która chętnie odpowiedziała im na prawie wszystkie pytania.

Uczniowie wysłuchali informacji o książkach pani Wioletty Piaseckiej, szczególnie o tej, którą właśnie pisze – o Ignacym Paderewskim. Wiele czasu poświęciła pisarka piłkarzom i piłce nożnej, z czego bardzo zadowoleni byli wszyscy chłopcy. Dzieci miały okazję wziąć udział w konkursach, wystąpiły jako aktorzy- odgrywały historyjkę z pisarką.

Uczniowie słuchali autorki z wielkim zainteresowaniem, poznali kilka tajników pisania. Na koniec spotkania można było kupić książkę i otrzymać autograf pisarki. Kolejka była długa, ale każdy chętny otrzymał imienny autograf.
Nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk, Hanna Trybińska

Źródło: Artykuł internauty