Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Napadli na kuriera przewożącego paczki. Zatrzymani dzięki ustaleniom elbląskich policjantów [film]

2017-12-06 10:39:54 (ost. akt: 2017-12-06 10:58:37)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Poznańscy policjanci potrzebowali zaledwie kilku godzin, by zatrzymać sprawców brutalnego rozboju na kurierze. W ustaleniach pomogli policjanci z Elbląga. Okazało się, że podejrzani to mieszkańcy Elbląga w wieku od 20 do 27 lat. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

30 listopada tego roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymali zgłoszenie o brutalnym rozboju na kurierze. Do zdarzenia miało dojść w okolicy poznańskiej Starołęki.

Pracownik firmy przewozowej dostarczał paczki jednemu z odbiorców. Wówczas około godz. 11 podjechało do niego trzech mężczyzn. Wszyscy na twarzach mieli kominiarki. Sprawcy podbiegli do kuriera, obezwładnili gazem, po czym wrzucili go do części bagażowej busa.

— Napastnicy obezwładnili mężczyznę gazem, wrzucili do części bagażowej auta i próbowali z nim odjechać z miejsca. Ukradli kilka paczek, porzucili auta i zbiegli pieszo. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia — mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Napastnicy zdołali odjechać z miejsca zaledwie kilkaset metrów. Po wjechaniu w polną drogę, auto, którym się poruszali, ugrzęzło w błocie. Wówczas napastnicy ukradli kilka paczek, kuriera pozostawili w busie, a z miejsca zbiegli pieszo.

Sprawcy długo nie cieszyli się wolnością.
— Kilka godzin po zdarzeniu, policjanci kryminalni z Poznania zatrzymali napastników. Okazały się pomocne informacje od policjantów z Elbląga, bo właśnie z tego miasta pochodzili podejrzani. Są to mężczyźni w wieku od 20 do 27 lat. Jak się okazało nie było to jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścili — dodaje Jakub Sawicki.

Sprawcy trafili do aresztu. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gang Olsena #2391869 | 89.228.*.* 6 gru 2017 14:17

    rok czasu planował ten skok

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz