Na jarmarku zapachniało świętami

2017-12-10 12:21:24(ost. akt: 2017-12-10 12:24:18)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Oryginalne ozdoby i dekoracje świąteczne, niebanalne prezenty oraz pyszne miody, soki i wędliny - te i wiele innych atrakcji można znaleźć na Warmińsko – Mazurskim Jarmarku Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA.

SztukaTERRiA to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w grudniowy kalendarz CSE "Światowid" i niezmiennie przyciąga zarówno ciekawych twórców z naszego województwa, jak i zainteresowanych zakupem nietuzinkowych ozdób i prezentów elblążan.

W niedzielę (10.12) ponad 50 wystawców z całego regionu zaoferowało swoje produkty. Na holu przy małym kinie nie zabrakło stoisk z różnorodnymi wyrobami spożywczymi: miodami, sokami, kiełbasami domowymi chlebami na zakwasie i ciastami. Wszystkie produkty są wyrabiane naturalnie, bez konserwantów. Po prostu pyszne i zdrowe.

Na sali sportowo-widowiskowej można zaś zakupić przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe – ręcznie malowane i zdobione bombki, stroiki, serwetki, dekoracje stołu i okien. Nie brakuje propozycji na oryginalne prezenty – ręcznie szytych zabawek, toreb, poduszek czy świeczników. Osoby ceniące modę znajdą na Sztukaterii m.in. biżuterię, czapki i szale.

Dla odwiedzających jarmark przygotowano także liczne konkursy z nagrodami, a dla dzieci stoisko plastyczne. Organizatorzy zapraszają na wspólne dekorowanie toreb, ozdabianie pierniczków i przygotowywanie ozdób świątecznych. Stoisko czynne będzie w godzinach 11.00 – 14.00.

Wstęp na Sztukaterrię jest nieodpłatny. Jarmark potrwa do godziny 17.
as