Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Rozbierz choinkę z... odblasków. Będzie czekała przed naszą redakcją

2017-12-18 08:41:00 (ost. akt: 2017-12-18 08:50:10)

Autor zdjęcia: Komend Miejska Policji w Elblągu

W poniedziałek (18.12) w południe przed naszą redakcją przy ul. Rybackiej 35 w Elblągu stanie choinka ubrana w... odblaski. Rozbierz ją z nami! Zabierz odblask, noś go w widocznym miejscu i w ten sposób zadbaj o poprawę swojego bezpieczeństwa na drodze.

Elbląska policja przekonuje: odblaski ratują życie. I nie ma w tym żadnej przesady. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem dopiero z odległości około 40 metrów. Czasu na reakcję pozostaje niewiele. Sytuacja zmienia się, gdy pieszy ma na sobie elementy odblaskowe. Wtedy jest widoczny z odległości 150 metrów.

Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego — mówi komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Wspólnie z policją postanowiliśmy więc zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. W poniedziałek (18.12) w południe przy naszej redakcji przy ul. Rybackiej 35 stanie choinka przystrojona w... odblaski. Zabierz odblask, noś go w widocznym miejscu i w ten sposób zadbaj o poprawę swojego bezpieczeństwa na drodze.

— Bardzo chętnie włączyliśmy się w akcję organizowaną przez policję w Elblągu. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, naszych Czytelników — mówi Arkadiusz Kolpert, szef redakcji „Dziennika Elbląskiego”. — To już kolejna akcja społeczna, którą realizujemy tej jesieni. W listopadzie, dzięki współpracy z wójtem gminy Milejewo Krzysztofem Szumałą, odwiedziliśmy najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Milejewie, by przypomnieć im jak ważne jest pierwsze i drugie śniadanie. Rozdaliśmy wówczas ponad 100 pojemników na śniadania wraz ze słodkimi przekąskami — dodaje.

Choinki z odblaskami staną również w Tolkmicku, Pasłęku i Gronowie Elbląskim przy tamtejszych komisariatach policji.

Przypomnijmy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat, ale przede wszystkim ryzykujemy swoim zdrowiem i życiem.

— Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego — radzi podkomisarz Tomasz Krawcewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
Warto przypomnieć, że
Redakcja

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB