środa, 22 marca 2023. imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Wypadł z drogi i dachował. Policja ostrzega i apeluje o bezpieczną jazdę [zdjęcia]

2017-12-23 10:29:22 (ost. akt: 2017-12-23 10:42:52)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Elbląscy policjanci apelują o bezpieczną jazdę. Przed świętami Bożego Narodzenia ruch na drogach jest większy niż zazwyczaj. Wystarczy chwila, by doszło do wypadku. Przekonał się o tym kierowca citroena xsara, który w piątek dachował na drodze między Oleśnem a Starym Polem.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 14. Kierowca citroena wraz z pasażerką jechali w stronę Oleśna. Nagle stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i dachował. Chociaż wszystko wyglądało groźnie, to dwóm osobom, które podróżowały citroenem, nic poważnego się nie stało.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniali policjanci. Na miejscu pracowali również strażacy i strażacy ochotnicy z Jegłownika i Gronowa Elbląskiego.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę. Ruch na drogach przed świętami Bożego Narodzenia jest większy niż zazwyczaj.
— Podczas świąt często wyjeżdżamy do bliskich. Musimy zrobić wszystko, aby bezpiecznie dojechać do celu i powrócić. Pamiętajmy o wcześniejszym przygotowaniu auta do zimowych warunków. Wymiana opon powinna być normą. Najwięcej jednak zależy od kierującego, który powinien przewidywać sytuację na drodze, szanować innych kierowców, przestrzegać przepisów i dostosować prędkość do warunków drogowych. Pod żadnym pozorem nie wolno wsiadać do samochodu po spożyciu alkoholu – to najkrótsza droga do tragedii — mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
AKT