Zaśmiecają miasto ulotkami. Straż miejska odwiedziła jedną z firm...

2017-12-23 20:00:00(ost. akt: 2017-12-23 11:38:45)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Elblągu

Nielegalnie rozklejane ulotki na słupach i znakach drogowych wciąż pojawiają się na terenie Elbląga.
— Zjawisko to starają się ograniczać urzędnicy i Straż Miejska. Jednym ze sposobów jest bezpośrednie dotarcie do firm, które w ten sposób się reklamują, pokazanie ulotek usuniętych ze słupów, a także poinformowanie o możliwych sankcjach karnych za zaśmiecanie miasta oraz nakłonienie przedstawicieli firm do zmiany sposobów promocji na te legalne — informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Patrol Straży Miejskiej, wspólnie z Romanem Smoleńskim piastującym w Urzędzie Miejskim stanowisko ds. estetyzacji miasta, po raz kolejny w tym roku udali się do jednej z firm finansowych, której ulotki nielegalnie rozklejone zostały na słupach oświetleniowych.
— Przedstawicielka firmy poinformowana została o zapisach prawnych i sankcjach, jakie grożą za zaśmiecanie miasta. W pierwszej kolejności urzędnicy i Straż Miejska chce przekonywać firmy, że ten sposób reklamy nie jest właściwy i psuje przestrzeń miejską — czytamy w komunikacie.

To kolejne już działanie, które ma zwiększyć świadomość mieszkańców, jak i samych firm dotyczącą estetyki miasta. Na początku grudnia w komunikacji miejskiej, w elbląskich tramwajach oraz autobusach obsługiwanych przez dwóch przewoźników PKS oraz Arrivę, pojawiły się specjalne grafiki nawiązujące do świątecznej choinki obklejonej spamem i nielegalnymi ulotkami.