środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Słuchajcie uważnie, bo nie będziemy powtarzać! 'Allo, 'Allo u Sewruka!

2017-12-29 11:47:44 (ost. akt: 2017-12-30 23:01:37)
Rene lubi flirtować ze swoimi kelnerkami

Rene lubi flirtować ze swoimi kelnerkami

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

W elbląskim Teatrze im. Aleksandra Sewruka trwają ostatnie próby do premiery spektaklu 'Allo, 'Allo w reżyserii Jana Tomaszewicza. Perypetie Francuza Rene, angielskich lotników i niemieckich oficerów, a to wszystko pod szyldem obrazu "Upadłej Donny z wielkimi cycami", będzie można obejrzeć już w najbliższą sobotę (30.12).


"Witam w mojej kawiarni. Jak państwo widzą, w tej chwili jest otwarta. Jak tu spokojnie, na pozór. Bo wkrótce zapełni się Niemcami, dla których będę musiał być miły oraz moją żoną, dla której także muszę być miły, i moimi kelnerkami, Mimi oraz Yvette, dla których jestem miły całkiem bez przymusu, kiedy mojej żony nie widać na horyzoncie. Na górze przebywa matka mojej żony, dla której nikt nie ma ochoty być miły. Można by powiedzieć, całkiem normalna kawiarnia, w okupacyjnej Francji. Nie dajcie się jednak zwieść. W piwnicy ukrywam dwóch brytyjskich pilotów.

Jak Niemcy ich znajdą, zastrzelą mnie. W mojej kuchni wisi kiełbasa, w której ukryty jest bezcenny portret Upadłej Donny z wielkimi cycami mistrza damskich biustów Van Klompa. Ukrywam go dla Niemców. Jak Ruch Oporu się o tym dowie, zastrzelą mnie. Jeśli moja żona się dowie, że mam romans z Mimi, zastrzeli mnie. Jeśli Mimi się dowie, że mam romans z Yvette, zastrzeli mnie, tak jak Yvette, jeśli się dowie o Mimi. Spodziewana długość mojego życia jest mniej więcej taka jak dojrzałego camemberta".

To tylko krótki zarys tego, z czym główny bohater spektaklu - Rene Artois (Dariusz Siastacz) - będzie się musiał zmierzyć w tej prawdziwej komedii omyłek, gagów i niezwykłych zwrotów akcji. Bo to czego możemy spodziewać się po 'Allo, 'Allo to przed wszystkim potężna dawka humoru w oprawie fenomenalnej muzyki. Fabuła sztuki została oparta na niezwykle popularnym, brytyjskim serialu pod tym samym tytułem, który znany jest większości polskich widzów. Twórcy 'Allo, 'Allo i autorzy farsy, David Croft i Jeremy Lloyd, wykorzystali i sparodiowali wiele wątków z innego brytyjskiego serialu pt. „Secret Army", nadawanego w BBC pod koniec lat 70.

Za elbląską, sceniczną wersję 'Allo, 'Allo 2017 odpowiada Jan Tomaszewicz, który aby podkreślić szyderczy dowcip tekstu i umiejętne żonglowanie stereotypami zrealizował spektakl w koncepcji muzyczno-kabaretowej. Scenografię i kostiumy przygotowała Tatiana Kwiatkowska, a choreografię i muzykę opracowali odpowiednio Tomasz Tworkowski i Adam Bałdych.

Premiera 'Allo, 'Allo na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka już w najbliższą sobotę (30.12) o godz. 19.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB