Wtorek, 28 września 2021. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Animalsi apelują: huk, to cierpienie dla zwierząt!

2017-12-30 16:00:00 (ost. akt: 2017-12-29 15:31:23)
W sylwestra na niebie pojawią się fajerwerki

W sylwestra na niebie pojawią się fajerwerki

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, apeluje: pozwólmy zwierzętom przeżyć huczne imprezy uliczne bez bólu i strachu.

— Pozwólmy zwierzętom przeżyć huczne imprezy uliczne bez bólu i strachu. Pamiętajmy, każdy huk to cierpienie zwierząt. W czasie hucznej zabawy ulicznej: pozostaw zwierzę w domu, podaj zwierzęciu środki uspokajające po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii. Pamiętajmy, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych przyjaciół — apeluje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Straż Miejska w Elblągu apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas używania fajerwerków i innych środków pirotechnicznych. Nieumiejętne obchodzenie się z materiałami pirotechnicznymi może być przyczyną wielu pożarów i nieszczęśliwych wypadków, może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

31 grudzień i 1 styczeń to jedyne dwa dni, w których możesz używać fajerwerków, nie kupuj fajerwerków w przypadkowych miejscach, przeczytaj instrukcję obsługi i postępuj zgodnie z poleceniami, odpalaj fajerwerki tylko na wolnej przestrzeni, tam gdzie nie spowodują zagrożenia dla innych, nie wywołają pożaru,
nie celuj w ludzi, zwierzęta, budynki, przedmioty łatwopalne, po nieudanej próbie odpalenia nigdy nie zapalaj ich po raz drugi. Pamiętajmy także o kilku bardzo ważnych rzeczach.

Sprzedaż fajerwerków dzieciom jest przestępstwem. Jeśli jesteśmy świadkami takiej sytuacji trzeba i warto reagować. Sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom do 18 roku życia zagrożone jest karą grzywny, a nawet karą pozbawienia wolności do 2 lat. Dzieci i młodzież mogą ich używać, ale tylko i wyłącznie pod opieką rodziców lub pełnoletniego opiekuna, którzy ponoszą za to pełną odpowiedzialność.

Na koniec kilka ważnych rad dla właścicieli zwierząt. Huk petard i fajerwerków niepokoi nie tylko ludzi, ale również zwierzęta, w szczególności psy, warto więc zadbać, aby czworonogi nie były narażone na odgłosy wybuchów. Zapewnijmy im ciche i spokojne miejsce.
red.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Antydog #2407177 | 94.254.*.* 31 gru 2017 06:57

  Mam w dupie.Szanuję tradycję i będę strzelał dopóki przez cały rok ani razu nie zobaczę kupy na chodniku i psa bez kagańca i smyczy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Janos #2407103 | 109.241.*.* 30 gru 2017 21:45

  Mój kot ma to wszystko gdzieś.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pietrek #2407056 | 37.47.*.* 30 gru 2017 20:48

  Od lat spędzam sylwestra na Morence, polecam!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz