Michał Missan niemal pewnym kandydatem na prezydenta Elbląga

2018-01-01 16:00:00(ost. akt: 2017-12-29 15:38:56)
Gdyby dziś ruszała kampania wyborcza, naszym kandydatem na prezydenta Elbląga byłby Michał Missan — mówił podczas piątkowej (29.12) konferencji prasowej senator RP Jerzy Wcisła.

Gdyby dziś ruszała kampania wyborcza, naszym kandydatem na prezydenta Elbląga byłby Michał Missan — mówił podczas piątkowej (29.12) konferencji prasowej senator RP Jerzy Wcisła.

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Platforma Obywatelska coraz intensywniej zaczyna myśleć o wyborach samorządowych. — Gdyby dziś ruszała kampania wyborcza, naszym kandydatem na prezydenta Elbląga byłby Michał Missan — mówił podczas piątkowej (29.12) konferencji prasowej senator RP Jerzy Wcisła.
W grudniu br. Platforma Obywatelska przeszła wewnętrzne wybory. Również w elbląskich strukturach partii wskazano członków zarządu. Na jego czele ponownie stanął Jerzy Wcisła. Wybrano również trzech wiceprzewodniczących: Irenę Sokołowską, która zajmie się sprawami związanymi z oświatą i opieką społeczną, Krystiana Kołodyńskiego, w którego kompetencjach będą leżały kwestie bezpieczeństwa, współpracy regionalnej oraz nowoczesnych technologii, a także Michała Missan, który już od pewnego czasu zajmuje się w PO sprawami lokalnego samorządu.

I to właśni Michał Missan jest niemal pewnym kandydatem na prezydenta Elbląga z ramienia PO w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Na co dzień Michał Missan pracuje jako koordynator Działu Ratownictwa Medycznego w WSZ w Elblągu, jest także elbląskim radnym i członkiem Platformy Obywatelskiej. Jeśli jego kandydatura jest już pewna, to oznacza, że nie powtórzy się sytuacja z 2014 roku, kiedy PO wsparła obecnego prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego w walce o fotel włodarza miasta. Dziś, po trzech latach współpracy członkowie PO krytycznie mówią także o koalicji z prezydentem Wróblewskim.

— Wierzyłem, że Witold Wróblewski potrafi przewalczyć swoje skłonności do jednoosobowego podejmowania decyzji i będzie to rzeczywiście koalicja, która będzie wspólnie rządziła Elblągiem. Okazało się, że tak nie jest i to jest nasze doświadczenie z tych trzech lat - mówi Jerzy Wcisła.

Zdaniem Michała Missana w Elblągu jest obecnie za mało działań prospołecznych, a przeszacowana wydaje się być inwestycja związana z budową wiaduktu na Zatorze. — To zadanie bardzo potrzebne, jednak drogi dojazdowe do wiaduktu pierwotnie miały kosztować 5 mln zł, a dziś to już koszta czterokrotnie większe. Trzeba się zastanowić, czy nas na to stać i czy należało myśleć o oszczędniejszym działaniu w tym zakresie — wskazywał Michał Missan.
Wybory samorządowe mają się odbyć prawdopodobnie 18 listopada 2018 roku.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. frania #2408009 | 185.25.*.* 2 sty 2018 08:12

    Wezcie się nie osmieszajcie zdradziecko-mafijna partyjko PO !!!!!!!!!!!!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. tolo #2407971 | 159.205.*.* 1 sty 2018 23:33

    ...już od wiosny można obiecać gruszki na wierzbie.., może elblążanie w to uwierzą?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz