Pijana matka "opiekowała się" 6-tygodniową córką. Policja podsumowała Sylwestra

2018-01-02 10:38:02(ost. akt: 2018-01-02 13:55:36)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

2,2 promila alkoholu w organizmie miała 36-letnia kobieta - mieszkanka wsi koło Pasłęka. W takim stanie "opiekowała się" sześciotygodniową córką. Jak informuje policja, dziecko miało odparzenia skóry, a także stwierdzony alkoholowy zespół płodowy (FAS).
Policjanci interweniowali w domu 36-latki w miniony poniedziałek (1.01). Była pijana, miała 2,2 promila alkoholu w organizmie, a pod swoją opieką 6-tygodniową córeczką.
— Dziecko trafiło do szpitala w Pasłęku, a 36-latka do policyjnego aresztu. Niewykluczone, że odpowie za narażenie zdrowia i życia dziecka. Grozi jej kara od 3 do 5 lat więzienia — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

W miniony weekend funkcjonariusze odnotowali 305 różnego rodzaju interwencji policyjnych. W Sylwester i Nowy Rok 90 razy wyjeżdżali do awantur, kłótni, oraz zgłoszeń nieostrożnego obchodzenia się z petardami. Na szczęście w wyniku tego ostatniego nie odnotowano incydentów zagrażających życiu lub zdrowiu.

Podczas działań policjantów wspierała żandarmeria wojskowa, straż graniczna i straż miejska. Funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego wylegitymowali łącznie 988 osób. Zatrzymali 7 osób poszukiwanych. 36 nietrzeźwych przewieziono do pogotowia socjalnego. Zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista został skontrolowany w Tolkmicku. Kierował osobowym oplem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do policyjnego aresztu trafił także 28-letni kierowca audi, który został zatrzymany 1 stycznia na ulicy Mazurskiej w Elblągu. W jego samochodzie policjanci zabezpieczyli siedem woreczków z białym proszkiem, który zostanie poddany analizie laboratoryjnej. Badania wykazały w jego organizmie narkotyki, w tym marihuanę.

Było 12 kolizji i jeden wypadek. Doszło do niego w sobotę (30.12) na ulicy Fromborskiej.
— 85-letni kierowca volkswagena polo potrącił prawidłowo przechodzącą kobietę przez oznakowane przejście dla pieszych. 72-latka trafiła do szpitala. Doznała pęknięcia miednicy i urazu nogi — informuje Jakub Sawicki.

Funkcjonariusze wyjaśniają także okoliczności pożaru, który miał miejsce w sobotę (30 grudnia) w jednym z mieszkań przy ulicy Kasprzaka w Elblągu. Tam spaleniu uległo całe mieszkanie. Po akcji gaśniczej zostały odnalezione zwęglone zwłoki 45-letniego mężczyzny, który tam mieszkał. Ciało zostało przekazane na sekcję.