Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Zima rowerzystom nie straszna. Ruszają wycieczki w okolicach Elbląga

2018-01-03 11:07:11 (ost. akt: 2018-01-03 11:09:37)
Rowerowa wycieczka miejska

Rowerowa wycieczka miejska

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

W Elblągu sezon rowerowy trwa cały rok. Pierwsza w nowym roku Miejska Wycieczka Rowerowa odbędzie się w najbliższą niedzielę (07.01). Uczestnicy pojadą z Elbląga do Przybyłowa na Wysoczyźnie Elbląskiej. Do przejechania będzie około 38 kilometrów. Udział jest bezpłatny. Start z pętli tramwajowej o godz. 10 z ul. Ogólnej.

— Zapraszamy na zwiedzanie Wysoczyzny Elbląskiej, która także zimą prezentuje się szczególnie pięknie. Wspólnie odkryjemy nową drogę do wsi Przybyłowo położoną w zeszłym roku przez Nadleśnictwo Elbląg, która uatrakcyjnia możliwości poruszania się rowerem po Wysoczyźnie Elbląskiej — informują organizatorzy Miejskich Wycieczek Rowerowych.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w przypadku obfitych opadów śniegu trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach górskich z jak najszerszymi oponami. Proszą także o tym, by pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę'', ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą.
— Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu — informuje.

W tym roku odbędzie się 10 takich wycieczek. Dla najaktywniejszych uczestników zostanie zorganizowany konkurs.

TRASA NIEDZIELNEJ WYCIECZKI
Elbląg, Jelenia Dolina, Pagórki, Przybyłowo, Huta Żuławska, Milejewo, Elbląg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MARECKI #2409800 | 78.88.*.* 4 sty 2018 16:59

    Pełny komunikat jest dostępny na stronie http://www.marecki.home.pl/aktualnosci/m iejskie-wycieczki-rowerowe.html, bo to co jest tutaj to nie wiem jak nazwać :-(

    ! - + odpowiedz na ten komentarz