Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Grała na maszynie, złodziej ukradł jej portfel

2018-01-05 11:50:33 (ost. akt: 2018-01-05 12:05:39)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

43-letniej kobiecie skradziono z torebki portfel w lokalu przy pl. Słowiański. Złodziej wykorzystał okazję, gdy kobieta korzystała z maszyny do gry.

W czwartek (4.01) elbląska policja została zawiadomiona o kradzieży, która miała miejsce w jednym z lokali przy pl. Słowiańskim. Na miejsce wysłano patrol policji. Okazało się, że kobieta, której skradziono portfel, była tak zajęta grą, że nie zauważyła jak pewien mężczyzna podchodzi do niej i wyciąga z torebki portfel.

— Policjanci przejrzeli zapis z monitoringu lokalu i okazało się, że wiedzą kim jest sprawca. Rozpoznali go, ponieważ 32-letni mężczyzna był już wcześniej notowany. Policjanci wiedzieli też, że mieszka on w podelbląskiej miejscowości. Pojechali więc najpierw na dworzec, licząc że tam go zatrzymają. Nie pomylili się. Zastali tam 32-latka. Mężczyzna miał przy sobie skradziony wcześniej portfel, a w nim pieniądze oraz dowód osobisty należący do 43-letniej kobiety. W rozmowie z policjantami przyznał się on do kradzieży, która miał miejsce we wspomnianym lokalu — informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat więzienia.