Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Pieniądze na odnawialne źródła energii dla gminy Milejewo

2018-01-08 08:58:11 (ost. akt: 2018-01-08 09:13:17)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy w Milejewie

Władze Milejewa zdobyły dofinansowanie z kasy Unii Europejskiej na zakup ogniw fotowoltaicznych. Na ten cel gmina otrzyma 285 tysięcy złotych, co stanowi 85 procent całej potrzebnej kwoty.

Umowę na realizację projektu wójt Milejewa Krzysztof Szumała podpisał z władzami samorządowymi województwa warmińsko-mazurskiego.
— Dzięki temu projektowi w Gminie Milejewo zostaną zamontowane ogniwa fotowoltaiczne na budynku Szkoły Podstawowej i budynku Urzędu Gminy w Milejewie oraz na budynku oddziału przedszkolnego w Pomorskiej Wsi — informuje Urząd Gminy w Milejewie.

Podpisana umowa gwarantuje dofinansowanie budowy ogniw fotowoltaicznych w wysokości 285 tys. zł, co stanowi 85 procent planowanych kosztów całkowitych zadania.
— Realizacja tego projektu przyczyni się, z jednej strony, do ograniczenie emisji dwutlenku węgla, a z drugiej strony, do obniżenia kosztów energii elektrycznej ponoszonych przez gminę Milejewo — wyjaśnia wójt Milejewa Krzysztof Szumała. — Jest to kolejne, obok prowadzonych termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, działanie pro ekologiczne na terenie naszej gminy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Przykre #2412646 | 87.205.*.* 8 sty 2018 12:48

    W porównaniu do biznesmena Rydzyka, to bardzo skromna dotacja.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz