Porażka na początek nowego roku. Kram Start przegrał z GTPR Gdynia [film, zdjęcia]

2018-01-09 20:01:34(ost. akt: 2018-01-10 07:25:20)

W pierwszym meczu w nowym roku piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg przegrały w środę z GTPR Gdynia 28:31 (12:15). Na początku drugiej połowy trzykrotnie przegrywały już nawet pięcioma bramkami, poderwały się jednak do skutecznego pościgu, doprowadziły do remisu, ale nerwowe ostatnie minuty lepiej wytrzymały rywalki i to one cieszyły się z kompletu trzech punktów.

Wtorkowe starcie w Elblągu piłkarek ręcznych Kram Startu z GTPR Gdynia zakończyło 12. kolejkę spotkań. Gospodynie nie mogły wystąpić w najsilniejszym składzie, bo zabrakło bramkarki Sołomiji Szywerskiej oraz Aleksandry Jędrzejczyk.

Lepiej spotkanie rozpoczęły elblążanki. Po 8 minutach prowadziły 5:3, a mogły jeszcze wyżej, jednak Sylwia Lisewska nie wykorzystała jednego rzutu karnego. Prowadzenie Kram Startu utrzymywał się do 19. min. Wtedy po bramkach Katarzyna Janiszewskiej i Alicji Pękali na tablicy wyników pojawił się remis 10:10. Od tej pory prowadzenie GTPR powoli rosło. I nie zmieniła tego nawet przerwa w grze.

Po zmianie stron dwukrotnie prowadzenie gdynianek urosło do pięciu bramek (21:16 w 38. min oraz 22:17 w 40. min). Ale mimo tych strat zawodniczki Kram Startu poderwały się do walki. Potrzebowały tylko siedmiu minut, by doprowadzić do remisu 24:24. Emocje rosły z każdą minutą. Jeszcze na pięć minut przed końcem był remis 26:26. Po dwóch trafieniach Patrícii Matieli bliżej szczęścia był GTPR.

Wtedy o czas poprosił trener Kram Startu Andrzej Niewrzawa. Zdecydował się wycofać bramkarkę, ale jego zespołowi nie udało się zdobyć bramki. A zaraz po przejęciu piłki gdyńska bramkarka popisała się celnym rzutem przez prawie całe boisko do pustej elbląskiej bramki. To trafienie rozstrzygnęło losy tego spotkania.

KRAM START ELBLĄG — GTPR GDYNIA 28:31 (12:15)
Kram Start: Powaga, Wiercioch — Balsam 2, Choromańska 1, Świerczek, Waga 4, Kwiecińska 3, Kozimur, Szykaruk, Gerej 1, Lisewska 11, Stokłosa 3, Świerżewska 1, Yashchuk 2. Kary: 6 min
Najwięcej dla GTPR: Kozłowska 11, Zych 8, Janiszewska, Gutkowska 3. Kary: 12 min