WOŚP w Elblągu już gra. Wolontariusze ruszyli w miasto. Zabrano już ponad 40 tys. zł

2018-01-14 09:55:51(ost. akt: 2018-01-14 13:22:07)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

450 wolontariuszy rozpoczęło kwestę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż na dworze jest mróz, to Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu WOŚP, nie ma wątpliwości. — Rozgrzejemy Elbląg, będzie naprawdę gorąco — powiedział nam.
W ubiegłym roku w Elblągu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 300 tysięcy złotych. W tę niedzielę WOŚP gra dla wyrównywania szans noworodków. Czy elblążanie kolejny raz okażą się równie hojni? Rano w miasto ruszyli wolontariusze z puszkami. W sumie na rzecz WOŚP kwestuje 450 osób od godz. 9 do 18. Od rana pobierali identyfikatory i puszki z Ratusza Staromiejskiego.

— Będzie dobrze. Już samo to, że tyle ludzi włączyło się w akcję, że jest dobra wola, to jest fajna rzecz, a także wielki sukces. Dzisiaj jest trochę zimno, ale będzie bardzo gorąco, będzie masę atrakcyjnych wydarzeń. Myślę, że gorące serca elblążan rozgrzeją tę pogodę. Czekamy na słońce, za chwilę już ma być — powiedział nam Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu WOŚP.

Niedzielne granie w Elblągu rozpoczęło się bardzo efektownie. Przed godz. 10 rozpoczęły się wyścigi samochodów terenowych na Modrzewinie.
Obrazek w tresci

Po południu wiele będzie się działo na elbląskiej starówce. To tu stanie główna scena, na której zaprezentują się tacy wykonawcy jak Paweł Marche, Konrad Pałasz, India, Młodzieżowy Dom Kultury, Blind Box, The Nieroberrs i Gesek (koncerty rozpoczną się o godz. 14). A wieczorem, tradycyjnie o godz. 20, wystrzeli światełko do nieba.

W niedzielę elbląski PTTK otworzy specjalnie dla WOŚP punkt widokowy na Bramie Targowej.
— Za dobrowolną opłatę wrzuconą do puszki wolontariusza WOŚP będzie można podziwiać miasto z góry — zachęca Leszek Marcinkowski, prezes elbląskiego PTTK. — Dodatkowo na punkcie widokowym dostępny będzie do dyspozycji odwiedzających przewodnik PTTK, który opowie wszystkim chętnym ciekawostki o Elblągu. Zapraszamy do Bramy Targowej w niedzielę, w godz. 12-18.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu, w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to jest w niedzielę (14.01), przejazdy wszystkimi środkami komunikacji miejskiej na terenie Elbląga i gmin sąsiadujących są bezpłatne.

Elbląski sztab po godz. 13 poinformował, że zebrano już ponad 42 tys. zł

Z WOŚP w Elblągu gra także Marta Gałuszewska, która jesienią ubiegłego roku wygrała program The Voice of Poland w TVP 2.