Piątek, 24 września 2021. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Studniówka I Liceum Ogólnokształcącego. "Niesamowita i magiczna" [zdjęcia]

2018-01-19 22:12:00 (ost. akt: 2018-01-19 22:37:14)
Studniówkę rozpoczął polonez

Studniówkę rozpoczął polonez

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Z piątku na sobotę w hali MOS przy ul. Kościuszki odbyła się studniówka I LO w Elblągu.

Zobacz także: Studniówki 2018 w Elblągu - zobacz zdjęcia! Studniówki 2018 w Elblągu - zobacz zdjęcia! Zobacz, jak na studniówkach bawią się elbląscy uczniowie!
Zabawa studniówkowa I Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęła się w piątek o godz. 19 tradycyjnym polonezem w wykonaniu uczniów.

- Są w życiu każdego z nas chwile jedyne, niepowtarzalne. Dzisiejszy wieczór do takich należy, gdyż jak twierdzi Wisława Szymborska, nic dwa razy się nie zdarza. Przed wami i przed nami matura, dzieli nas od niej owe symboliczne sto dni. Wspólnie dołożymy starań, abyśmy po trudach majowych egzaminów osiągnęli sukces. Leopold Staff napisał: bo coś w szaleństwach jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu. Zastanawiałam się, co takiego jest w szaleństwach studniówki, że to właśnie ten bal z takim zaangażowaniem, taką ogromną ambicją co roku przygotowują rodzice i uczniowie. Wydaje mi się, że tym szałem jest niesamowitość i magia tego wieczoru, bo to w ten dzień, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nasi uczniowie stają się kimś innym. Stoją przed nami piękne młode kobiety, przystojni i eleganccy młodzi mężczyźni, a to są nasi uczniowie. To jest właśnie czar chwil - powiedziała na rozpoczęcie studniówki Zofia Ostrówka, dyrektorka I LO w Elblągu.

Studniówka była też okazją do podziękowań dla grona pedagogicznego I LO.
- Dziękujemy za każde 45 minut, które z nami spędziliście. Za każdy poprawiony sprawdzian, za każdą ocenę wpisaną do dziennika. Dziękujemy pani dyrektor i nauczycielom, jesteśmy świadomi, że gdyby nie wasza ciężka praca nasze szkolne życie byłoby o wiele trudniejsze. Dziękujemy, że mieliśmy możliwość kształcenia się w tak dogodnych warunkach. Dziękujemy za opiekę i troskę okazaną w czasie edukacji - powiedziała Agnieszka Mojsiewicz z samorządu uczniowskiego.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB