Sebastian wystartuje na igrzyskach olimpijskich. PKOl. zatwierdził skład

2018-01-23 16:06:20(ost. akt: 2018-01-23 16:25:48)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdził skład reprezentacji Polski na zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu (Korea Południowa). Znalazło się w niej 58 sportowców, w tym łyżwiarz szybki Orła Elbląg Sebastian Kłosiński.
Sebastiana Kłosińskiego zobaczymy na igrzyskach podczas wyścigu łyżwiarzy szybkich na 1000 metrów. Co ciekawe, jeszcze cztery lata temu ścigał się na krótkim torze. Postanowił jednak porzucić short-track i przeniósł się na długi tor. Tej decyzji na pewno nie żałuje.

— To pierwszy od 1994 r. łyżwiarzy szybki z Elbląga, który wystąpi na igrzyskach olimpijskich. Wtedy — mówi jego klubowy trener Roman Rycke. — Cieszymy się, że będzie promował nie tylko Polskę, ale również nasze miasto — dodaje.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu (Korea Południowa) rozpoczną się 9 lutego. Reprezentacja Polski będzie liczyła 58 sportowców, w tym 26 kobiet i 32 mężczyzn. Polacy wystąpią w następujących dyscyplinach: biathlon, bobsleje, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, short track, skoki narciarskie, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, kombinacja norweska, snowboard.

Chorążym Polskiej Reprezentacji podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich będzie łyżwiarz szybki, mistrz olimpijski z Soczi 2014, Zbigniew Bródka.

Warto odnotować, że na igrzyska jedzie także pochodząca z Elbląga Ewa Białkowska, która jest w sztabie szkoleniowym łyżwiarzy szybkich.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jo #2424429 | 178.235.*.* 23 sty 2018 17:23

    Gratuluję Sebastian a gwoli sprostowania Sebastiana pierwszym trenerem w Elblągu był Piotr Borowiecki trener short tracku

    odpowiedz na ten komentarz