Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Policjant wracał z zakupami do domu. Zatrzymał złodzieja, którego zapamiętał z monitoringu

2018-01-31 12:31:35 (ost. akt: 2018-01-31 12:39:23)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Policjanci kryminalni, ustalając sprawców przestępstw, często przeglądają materiały z monitoringu. Jeden z policjantów elbląskiej komendy tak napatrzył się na nagrania, że nie miał wątpliwości, gdy na ulicy przypadkowo spotkał poszukiwanego złodzieja. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za swoje czyny.

Sytuacja swój początek miała w grudniu 2017 r. Wtedy to w sklepie została okradziona kobieta.
— Nieznany mężczyzna wykorzystał jej nieuwagę i ukradł posiadaną przez nią kartę bankomatową. Skorzystał również z faktu, iż kobieta nie od razu zorientowała się, że utraciła kartę. W ciągu dwóch dni sprawca kradzieży dokonał nią 17 transakcji. Po prostu płacił zbliżeniowo za robione zakupy — informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy

Sprawca nagrał się podczas robienia zakupów na sklepowym monitoringu. Zabezpieczony materiał analizowali policjanci kryminalni z Elbląga.

— Sprawca był charakterystyczny, wysoki i w dość specyficzny sposób się poruszał. To przykuło uwagę funkcjonariusza… gdy wracał z zakupami do domu — dodaje komisarz Nowacki. — W trakcie zatrzymania 41-letni złodziej chciał uniknąć odpowiedzialności. Próbował „ratować się” podając się... za swojego znajomego. Problem był jednak w tym, że wspomniany policjant zatrzymywał wcześniej również i jego kolegę, o czym mężczyzna nie wiedział. Policjant natomiast wiedział, że osoba o takich danych ma w widocznych miejscach tatuaże, których ten nie posiadał. 41-latek w konfrontacji z faktami podał prawdziwe dane.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, tak bowiem kwalifikowane jest posłużenie się skradzioną kartą płatniczą. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AKa #2430376 | 88.156.*.* 31 sty 2018 14:13

    Po co w takim razie zasłania mu się złodziejską twarz?!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz