Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Czas poznać najpopularniejszych sportowców

2018-02-02 07:00:00 (ost. akt: 2018-02-02 07:09:14)
Laureaci plebiscytu na najpopularniejszych sportowców z ubiegłego roku

Laureaci plebiscytu na najpopularniejszych sportowców z ubiegłego roku

Autor zdjęcia: Sandra Kuczyńska

To będzie piękny finał naszego plebiscytu. Podczas sobotniego Balu Sportowca w Hotelu Młyn ogłosimy wyniki głosowania na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2017. Transmisja na www.dziennikelblaski.pl od godz. 20.

Nasz dwunasty plebiscyt na 10. najpopularniejszych sportowców wielkimi krokami zmierza ku finałowi. Już w sobotę podczas Balu Sportowca w Hotelu Młyn poznamy laureatów głosowania za 2017 r. W balu będzie uczestniczyło około 100 zaproszonych gości. Ogłoszenie wyników, podobnie jak przed rokiem, będziemy transmitowali na żywo na www.dziennikelblaski.pl. Zapraszamy przed ekrany komputerów. Nasza transmisja rozpocznie się około godz. 20.

Głosowanie na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2017 r. rozpoczęliśmy w połowie listopada. Na liście nominowanych znalazło się 45 sportowców, wytypowanych przez redakcję, a także zgłoszonych przez Czytelników. Na swoich faworytów można było głosować do minionej soboty do godz. 23.59.

Podobnie jak w ubiegłych latach, walka o miejsce w dziesiątce trwała do ostatnich sekund. Finisz był niezwykle emocjonujący. Do ostatniej chwili trwała niesamowita walka o miejsce w pierwszej dziesiątce. Co chwila następowały kolejne przetasowania. Jedni pięli się w górę, a jeszcze inni wypadali z dziesiątki. Kto ostatecznie znalazł się w pierwszej dziesiątce, jakie zajęli miejsca? Wszystko wyjaśni się już wkrótce. Możemy uchylić rąbka tajemnicy. Wśród dziesięciu najpopularniejszych sportowców znaleźli się przedstawiciele siedmiu dyscyplin sportowych: piłki ręcznej, piłki nożnej, kajakarstwa, kick-boxingu, boksu, szachów oraz sportów siłowych.

Przypomnijmy, że przed rokiem kibice docenili coraz lepszą grę piłkarek ręcznych Kram Startu Elbląg. Dwie zawodniczki znalazły się w dziesiątce najpopularniejszych: pierwsze miejsce zajęła Joanna Waga, siódma Sylwia Lisewska. A tytułem Trenera Roku został wyróżniony szkoleniowiec elbląskich szczypiornistek Andrzej Niewrzawa. Kilka miesięcy później zawodniczki Kram Startu odwdzięczyły się zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski i awansują do finału Pucharu Polski.

Podczas sobotniej gali poznamy także Trenera Roku, Drużynę Roku oraz Wydarzenie Roku. Te tytuły przyznała redakcyjna kapituła, choć, musimy to przyznać, nie było to łatwe zadanie. Bo 2017 r. nasi sportowcy odnosili wiele sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych.

Dziękujemy naszym patronom, sponsorom oraz partnerom, dzięki którym plebiscyt mógł dojść do skutku.
JK

Zwycięzcy plebiscytów
2003 r. Marcin Pryczek (boks, KSW Tygrys Elbląg)
2004 r. Paweł Urbanowicz (lekkoatletyka, SOW Braniewo)
2005 r. Agata Dziwosz (tenis stołowy, Mlexer Elbląg)
2006 r. Wiesław Korzeb (piłka nożna, Olimpia Elbląg)
2010 r. Martyna Trzcińska (judo, Zatoka Braniewo)
2011 r. Igor Janik (szachy, KSzach. Start Elbląg)
2012 r. Łukasz Wójcik (boks, KSW Tygrys Elbląg)
2013 r. Kamil Kopycki (piłka nożna, Olimpia Elbląg)
2014 r. Artur Zieliński (kick-boxing, EKK Elbląg)
2015 r. Artur Zieliński (kick-boxing, EKK Elbląg)
2016 r. Joanna Waga (piłka ręczna, Kram Start Elbląg)

Obrazek w tresci