Patrol antysmogowy w akcji... Sześć mandatów w tydzień [zdjęcia]

2018-02-06 10:13:36(ost. akt: 2018-02-06 11:45:04)

Autor zdjęcia: nadesłane/Straż Miejska w Elblągu

24 kontrole tak zwane antysmogowe przeprowadzili w ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy z Elbląga. Ich bilans to wystawiono sześć mandatów.
— Strażnicy miejscy kontynuują działania antysmogowe poprzez kontrole instalacji grzewczych na terenach nieruchomości, gdzie zachodzi podejrzenie spalania odpadów. Kontrolują domy mieszkalne wolno stojące, mieszkania komunalne, a także siedziby firm prowadzących działalność gospodarczą — informuje Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.

I jak dodaje, w dalszym ciągu zdarzają się jednak przypadki spalania odpadów komunalnych, jak np. worki foliowe, resztki jedzenia, opakowania po farbach, przedmioty z gumy czy odpady meblowe.
— Większość osób w taki sposób chce zaoszczędzić lub po prostu pozbyć się śmieci. W trosce o nasze zdrowie i środowisko unikajmy takich rozwiązań ogrzewania własnych mieszkań, domów czy zakładów — apeluje Karolina Wiercińska.

Strażnicy miejscy w styczniu skontrolowali 81 instalacji grzewczych i sprawdzili czym elblążanie palą w piecach oraz wystawili 16 mandatów karnych z art. 191 ustawy o odpadach.