środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Czy mieszkania plus powstaną na ul. Obrońców Pokoju?

2018-02-06 18:42:13 (ost. akt: 2018-02-07 10:49:45)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Czy rządowy program "Mieszkanie plus" obejmie również Elbląg? Miasto zgłosiło działkę przy ul. Obrońców Pokoju 40 w sąsiedztwie dawnej bursy szkolnej, jako ewentualną lokalizację ich budowy.

Elbląg podpisał list intencyjny w sprawie przystąpienia do rządowego programu "Mieszkanie plus". Początkowo, pod budowę tych mieszkań Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości wybrał działki przy ulicy Mielczarskiego oraz Malborskiej.

— Po przeprowadzonej przez nas szczegółowej analizie zakresu prac i kosztów ustalono, że budowa budynków mieszkalnych na tej lokalizacji wymaga poniesienia zbyt dużych nakładów finansowych, ze względu m.in. na słabą nośność gruntu, konieczność przełożenia kolidujących sieci oraz wykonania przyłączy. W związku z powyższym zaproponowaliśmy tańszą lokalizację przy ulicy Obrońców Pokoju i wysłaliśmy komplet wymaganych dokumentów do Warszawy wraz z koncepcją zagospodarowania terenu celem uzyskania zgody na zmianę lokalizacji inwestycji mieszkaniowej — wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Zaproponowana przez miasto działka ma 2,3 ha, położona jest w pobliżu bursy szkolnej. Mogą tu powstać trzy czteropiętrowe budynki, łącznie 96 mieszkań.
— Czekamy na decyzję w tej sprawie, a jednocześnie są analizowane inne koncepcje realizacji budownictwa mieszkaniowego w mieście — mówi Joanna Urbaniak.

Jak podkreśla Joanna Urbaniak, nie ma jeszcze stuprocentowej pewności czy Elbląg przystąpi do programu.
— Musimy szczegółowo przeanalizować wszystkie koszty związane z przystąpieniem do programu "Mieszkanie plus". Dopiero potem podejmiemy decyzję — informuje Joanna Urbaniak.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie rządowego programu, z mieszkań plus skorzystają osoby bądź rodziny, które nie mogą dostać mieszkania komunalnego, a ich zarobki są za małe, aby wynająć lokum na rynku komercyjnym. Również takie, które nie mogą otrzymać kredytu hipotecznego. Nie ma być też granicy wieku dla osób starających się o mieszkanie.

Koszt czynszu w takim mieszkaniu w województwie warmińsko-mazurskim ma wynosić 6,39 zł za mkw, taką cenę podano na oficjalnej stronie programu. Wyższa o ok. 3-6 zł będzie cena za m kw. przy czynszu z opcją dojścia do własności. Oprócz czynszu lokatorzy ponosili będą także opłatę eksploatacyjną. W jej ramach mieszczą się opłaty administracyjne na rzecz zarządcy budynku, koszt sprzątania i konserwacji wspólnej przestrzeni (strzyżenie trawy, pielęgnacja skwerków, konserwacja i sprzątanie parkingów, piwnic, korytarzy, naprawa wind), fundusz remontowy oraz opłaty za media (np. prąd na klatce).
dawKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. alan #2440224 | 77.113.*.* 14 lut 2018 16:31

    dla tych którzy nie będą w taki sposób otrzymywać pomocy od państwa zawsze pozostaną Indywidualne konta mieszkaniowe. pisząc za http://ikm.org.pl/ będziemy mogli oszczędzać, a państwo będzie te środki premiować

    odpowiedz na ten komentarz

  2. akcja t4 #2435408 | 109.241.*.* 7 lut 2018 12:34

    Zburzyć to getto,wywieźć w cholerę!!!

    odpowiedz na ten komentarz