Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Matki z Zatorza proszą o pomoc. "Jesteśmy odcięte od centrum miasta"

2018-02-07 12:38:13 (ost. akt: 2018-02-07 12:40:46)
Ilustracja Matka wózek

Olsztyn-mama i tata na spacerze ilustracja

Ilustracja Matka wózek Olsztyn-mama i tata na spacerze ilustracja

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mieszkanka osiedla Zatorze skarży się, że w związku z zamknięciem części ul. Lotniczej i utrudnieniami tam panującymi, matki z wózkami i osoby osoby niepełnosprawne są w tej chwili zupełnie odcięte od centrum miasta. — Prosimy o wybudowanie zjazdu i podjazdu dla wózków w tunelu pod torami — pisze kobieta.

Zamknięcie ulicy Lotniczej związane z budową wiaduktu, nastręczyło utrudnień nie tylko zmotoryzowanym elblążanom, ale jak się okazuje także i pieszym. A konkretnie szczególnej grupie - matkom z wózkami oraz osobom niepełnosprawnym, poruszającym się głównie na wózkach inwalidzkich.

— Mieszkam na ul. Lotniczej. Mam dziecko, które codziennie zaprowadzam i odbieram ze żłobka. Wożę je wózkiem. Mąż pracuje w nienormowanych godzinach, musi korzystać z samochodu. Problem tkwi w "wydostaniu się" z Zatorza — pisze pani Karolina. — Przejście pod tunelem, gdzie nie ma żadnego podjazdu jest bardzo trudne. Jestem w ciąży i jest to spory wysiłek fizyczny, a przede wszystkim jest to niebezpieczne. Przy obecnych warunkach pogodowych szczególnie. Przejście dookoła dworca, w związku z odbywającymi się tam robotami drogowymi, było trudne, a teraz przy tej pogodzie jest już niemalże niemożliwe. Ostatnio przejście tam było zupełnie zamknięte. Na tej dzielnicy jest bardzo dużo młodych par i małżeństw z dziećmi, codziennie borykający się z tym samym problemem. Nie wspomnę już o tym, jakim utrudnieniem zapewne jest to dla osób niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że budowa wiaduktu na Zatorze łączy w sobie szereg inwestycji. To m. in. wykonanie nowych dróg dojazdowych, ale także budowa nowego, podziemnego tunelu pod torami kolejowymi. Czy ta ostatnia zakłada w projekcie budowę takich zjazdów? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do urzędników z elbląskiego ratusza. Czekamy na odpowiedź.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. i po prawie #2436217 | 83.21.*.* 8 lut 2018 09:40

  jak chcecie mieszkać w centrum to się tam przeprowadźcie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ZOMOWIEC #2435810 | 79.184.*.* 7 lut 2018 18:34

  Madki z wózkami

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Lisiczka #2435635 | 88.156.*.* 7 lut 2018 15:51

  Co za durny tytuł,już się ucieszyłam ,że o Olsztyńskie Zatorze chodzi i w końcu będzie dodatkowy wyjazd ehh miło jest pomarzyć

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz