Wtorek, 5 lipca 2022. imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Plecak po brzegi załadowali perfumami. Złapani na kradzieży w sklepie

2018-02-08 20:46:09 (ost. akt: 2018-02-08 21:01:34)
Pijany 45-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Pijany 45-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Z plecakiem pełnym perfum dwaj mężczyźni próbowali opuścić jeden ze sklepów samoobsługowych w Pasłęku. Oczywiście, za towar nie zapłacili. Zostali ujęci przez policjantów, bo czujnością wykazała się sklepowy ochroniarz.

Do kradzieży w jednym ze sklepów samoobsługowych w Pasłęku doszło w środę (08.02) po południu. Około godz. 14 do sklepu weszło dwóch mężczyzn. Jak relacjonuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, jeden z nich po chwili zaczął pakować do plecaka perfumy.

— Gdy zapakował już 21 sztuk, bo tyle jednorazowo zmieścił, próbował razem z drugim mężczyzną opuścić sklep. Sprawców kradzieży zauważył jednak pracownik ochrony, który wezwał na miejsce policyjny patrol — dodaje kom. Nowacki.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. Jeden z nich ma 36, a drugi 48 lat. Po zliczeniu towaru, który znajdował się w plecaku okazało się, że mężczyźni próbowali wynieść perfumy i wody toaletowe za łączną kwotę 4709 złotych. Towar pozostawiono w sklepie. Sami sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz staną przed sądem. Grozi im do pięciu lat więzienia.