Umowa podpisana, czas na remont świetlicy

2018-02-10 11:55:45(ost. akt: 2018-02-10 12:14:16)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Pasłęku

581 tysięcy złotych będzie kosztował remont budynku w Drulitach, w którym mieściła się świetlica. Budynek ucierpiał w pożarze w listopadzie 2016 roku.
Zakres robót obejmować będzie odbudowę wszystkich zniszczonych elementów budynku niezbędnych do ponownego funkcjonowania obiektu. Podczas remontu wykonane zostanie:
- odtworzenie drewnianej więźby dachowej wraz z pokryciem dachówką ceramiczną i obróbkami blacharskimi dachu i wykonaniem kominów
- remont stropu między piętrami wraz z izolacjami i wykonaniem podłogi,
- roboty murarskie i wykończeniowe wewnątrz budynku
- wykonanie i uruchomienie instalacji sanitarnej i centralnego ogrzewania
- wykonanie instalacji elektrycznej, przyłącza energetycznego i instalacji odgromowej

Umowa na realizację robót budowlanych została podpisana w piątek (09.02) w Drulitach w tymczasowym obiekcie świetlicy środowiskowej. W spotkaniu uczestniczyli m.in. burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, radny Rady Miejskiej w Pasłęku i zarazem sołtys sołectwa Drulity Piotr Wojciechowski, administrator parafii w Drulitach ks. Jacek Dąbrowski, prowadząca firmę „BOB” Katarzyna Gutkowska, kierownik budowy Mikołaj Kubanek.

Licznie przybyli mieszkańcy Drulit nie kryli radości z rozpoczęcia odbudowy świetlicy. Wykonawcą robót, który złożył najkorzystniejszą ofertę jest firma Bob z Braniewa.

Obrazek w tresci