Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Lepszy start dla uczniów w Milejewie

2018-02-18 20:00:00 (ost. akt: 2018-02-16 14:21:50)
Krzysztof Szumała, wójt Milejewa

Krzysztof Szumała, wójt Milejewa

Autor zdjęcia: arch. UG w Milejewie

W Szkole Podstawowa w Milejewie będą realizowane liczne przedsięwzięcia, dzięki pieniądzom z projektu „Lepszy start. Wsparcie edukacyjne uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Milejewie”.

Powstanie Szkolnego Ośrodka Kariery, wyposażenie dwóch, szkolnych pracowni przedmiotowych w nowoczesne narzędzie i materiały dydaktyczne, umożliwiające prowadzenie innowacyjnych zajęć opartych, miedzy innymi na metodzie eksperymentu, podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli, podniesienie kompetencji kluczowych uczniów oraz rozwijanie ich predyspozycji i zainteresowań, to tylko niektóre, z przedsięwzięć, które będą realizowane w Szkole Podstawowej w Milejewie.

Wójt gminy Milejewo, Krzysztof Szumała, podpisał, z Zarządem Województwa Warmińsko – Mazurskiego, umowę o dofinansowanie projektu „Lepszy start. Wsparcie edukacyjne uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Milejewie”.

W projekcie wezmą udział nauczyciele i uczniowie klas IV – VIII. Uczniowie będą uczestniczyć, zarówno w zajęciach wyrównawczych z przedmiotów przyrodniczych i z matematyki, jak i w zajęciach rozwijających predyspozycję i zainteresowania.

Zaplanowano również wyjazdy edukacyjne do Centrum Eksperymentu w Gdyni i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przez cały okres trwania projektu, który rozpocznie się od lipca 2018 roku a zakończy w czerwcu 2020 roku, uczniowie będą objęci grupowym i indywidualnym doradztwem edukacyjno – zawodowym, odwiedzą zakłady pracy, szkoły średnie, targi pracy a dla każdego ucznia opracowany zostanie Indywidualny Profil Edukacyjno Zawodowy ( IPEZ ).

Podpisana umowa, gwarantuje samorządowi Milejewa, dofinansowanie projektu w kwocie 529 058,75 zł, co stanowi 95% planowanych kosztów całkowitych zadania. Jest to kolejny, obok prowadzonego już od 2017 roku w milejewskim gimnazjum, projekt edukacyjnego na terenie gminy Milejewo.

Władze samorządowe gminy Milejewo, czekają na rozstrzygnięcie konkursu, w ramach którego złożony został projekt „ Kształtowanie i rozwijanie kompetencji kluczowych u dzieci, dzięki realizacji dodatkowych zajęć w Przedszkolu Samorządowym w Gminie Milejewo”.
Informacja UG w Milejewie

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB