Zatrucie czadem na Słonecznej. Znalazła nieprzytomnego męża w łazience

2018-02-17 15:57:51(ost. akt: 2018-02-17 16:15:55)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Elbląscy strażacy zostali w sobotę wezwani na ul. Słoneczną, gdzie w mieszkaniu znaleziono nieprzytomnego 56-latka. Okazało się, że mężczyzna zatruł się czadem. Został odwieziony do szpitala wojewódzkiego w Elblągu.
Straż pożarna została poinformowana o zdarzeniu przy ul. Słonecznej w sobotę (17.02) przed godz. 15. Na miejsce wysłano jeden zastęp straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe.

Jak powiedzieli nam strażacy, nieprzytomnego 56-letniego mężczyznę, leżącego na podłodze w łazience, znalazła jego żona, która po około 30 minutach wróciła do mieszkania z zakupów. Wykonany przez strażaków pomiar tlenku węgla wykazał 144 pm. Mężczyzna został odwieziony do szpitala wojewódzkiego w Elblągu.

Trwa okres grzewczy. Wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Tlenek węgla czyli CO, potocznie zwany czadem, w temperaturze pokojowej to bezbarwny i bezwonny gaz, nieweryfikowalny przez zmysły człowieka. Ma bardzo silne własności toksyczne.

Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę, a nawet zgon.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci