Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Złoty medal Patrycji. Zdecydowanie górowała nad rywalkami

2018-02-19 14:48:35 (ost. akt: 2018-02-19 15:25:47)
Piotr Borysewicz i Patrycja Adamczyk

Piotr Borysewicz i Patrycja Adamczyk

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Patrycja Adamczyk, młoda lekkoatletka Polonii Pasłęk, odniosła kolejny sukces. W Toruniu podczas mistrzostw Polski U-20 wywalczyła złoty medal w pięcioboju lekkoatletyczny.

19-letnia Patrycja Adamczyk z Pasłęka jest jedną z najzdolniejszych wieloboistek młodego pokolenia w Polsce. Wysoką formę potwierdziła w miniony weekend podczas halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce U-20, gdzie okazała się najlepsza w pięcioboju lekkoatletycznym i ustanowiła nowy rekord życiowy 3877 pkt. Kolejne miejsca na podium zajęły: Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo) 3421 pkt. oraz Dominika Kolterman (SKLA Sopot) 3382 pkt.

Na tak dobry wynik pasłęczanki złożyły się następujące wyniki: bieg na 60 m przez płotki 9,22 sek.; skok wzwyż - 171 cm; pchnięcie kulą - 11.55 m, skok w dal - 5.77 m oraz bieg na 800 m - 2.26,10 min.

— Patrycja w Toruniu zdecydowanie górowała nad rywalkami — podsumowuje trener klubowy 19-latki i zarazem trener kadry narodowej wieloboistek Piotr Borysewicz. — Jej występ na MP stał pod dużym znakiem zapytania. Na cztery dni przed zawodami, na zgrupowaniu kadry narodowej, doznała urazu stopy podczas treningu. Groźnie to wyglądało, ale dzięki zabiegom lekarzy mogła jendak wystartować w Toruniu. Ten złoty medal dedykujemy burmistrzowi Pasłęka Wiesławowi Śniecikowskiemu, który nam kibicuje i wspiera, jak tylko może.

Adamczyk podczas mistrzostw poprawiła swoje rekordy życiowe: w skoku w dal aż o 13 cm, a w pchnięciu kulą o 5 cm.
— To dobry prognostyk przed letnim sezonem — dodaje trener Borysewicz.

Zawodniczka Polonii wzięła udział również w halowych MP seniorów. Tu rywalizowała w skoku wzwyż i z wynikiem 173 cm zajęła piąte miejsce.

Do treningów po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją barku, wrócił oszczepnik Polonii Kacper Oleszczuk.
— Obecnie przebywa razem z kadrą narodową na zgrupowaniu w Monte Gordo (Portugalia) do 11 marca. Kacper walczy o miejsce w reprezentacji na tegoroczne mistrzostwa Europy, które odbędą się w sierpniu w Berlinie — dodaje Piotr Borysewicz.
JK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB