Adam Czerwiński Trio zagra najpiękniejsze polskie przeboje

2018-02-19 17:00:00(ost. akt: 2018-02-19 17:02:01)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Najpiękniejszych polskich piosenek XX wieku w jazzowej aranżacji wspaniałych instrumentalistów – Adama Czerwińskiego, Piotra Lemańczyka i Marcina Wądołowskiego można będzie posłuchać w klubie Mjazzga we wtorek 20 lutego podczas koncertu Adam Czerwiński Trio MAP.
Członkowie grupy to wybitni polscy muzycy, grający od lat z sukcesami w swoich autorskich grupach oraz towarzysząc najlepszym polskim i zagranicznym jazzmanom. Lider, Adam Czerwiński, to między innymi wieloletni przyjaciel i współtwórca trio legendy polskiej gitary jazzowej, Jarka Śmietany. Pośród innych, do jego stałych scenicznych kompanów należy choćby słynny brytyjski skrzypek Nigel Kennedy.

Towarzyszący muz na scenie Piotr Lemańczyk i Marcin Wądołowski to również wielokrotnie nagradzani i niezwykle cenieni w środowisku jazzowym instrumentaliści. Od kilku miesięcy przygotowują nowy program zespołu MAP. Pomysł zrodził się już dość dawno, ale intensywny udział w życiu muzycznym nie pozwalał na jego zrealizowanie. Teraz wreszcie postanowili razem z kolegami wejść do studia nagraniowego i zrealizować marzenia.

Skład zespołu to: Piotr Lemańczyk – bass, Marcin Wądołowski – gitary, Adam Czerwiński – perkusja.

Początek koncertu o godz. 20.15.Źródło: Dziennik Elbląski