Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Przy Sadowej powstaje osiedle. Zmiany także na okolicznych ulicach

2018-02-21 13:25:26 (ost. akt: 2018-02-21 13:36:56)

Autor zdjęcia: nadesłane/Urząd Miejski w Elblągu

Przy ul. Sadowej wybudowane zostanie osiedle, na którym znajdzie się w sumie pięć budynków. W celu poprawy bezpieczeństwa i rozładowania zwiększonego ruchu drogowego zrealizowane zostaną cztery inwestycje dotyczące okolicznych ulic. Koszty zostaną pokryte przez dewelopera budującego osiedle oraz z kasy miasta.

Deweloper planuje budowę przy ul. Sadowej pięciu budynków z 370 mieszkaniami. W związku z tym, że po zakończeniu inwestycji nastąpi tutaj zwiększenie ruchu samochodowego zaplanowano również cztery inwestycje dotyczące okolicznych ulic.

Po pierwsze wybudowana zostanie dodatkowa droga dojazdowa do Osiedla Sadowa, dzięki czeku osiedle zyska bezpośrednie połączenie z ul. Komeńskiego (na wysokości stacji kontroli pojazdów). Ta inwestycja zostanie sfinansowana ze środków dewelopera.

Na dwóch pobliskich skrzyżowaniach: ul. Grunwaldzkiej z Sadową oraz Grunwaldzkiej z Komeńskiego zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Mają być skoordynowane z innymi znajdującymi się w ciągu al. Grunwaldzkiej.

Zaplanowany został także remont ulicy Sadowej na odcinku od Grunwaldzkiej do Willowej poprzez ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej. Przebudowany zostanie także chodnik ze zjazdami po stronie zachodniej ul. Sadowej (po stronie osiedla), na odcinku od Grunwaldzkiej do Willowej (do końca działki Osiedla Sadowa). To zadanie sfinansuje deweloper.

Nowa nawierzchnia zostanie położona również na ulicy Sadowej na odcinku od Willowej do Kochanowskiego. Przebudowany zostanie również chodnik ze zjazdami po obu stronach ul. Sadowej, na odcinku od Willowej do Kochanowskiego i od Grunwaldzkiej do Willowej (po stronie szkoły). To zadanie zostanie sfinansowane z kasy miasta.

— Powyższe zadania realizowane będą etapami w latach 2018-2021 i uzależnione są od oddawania do użytku kolejnych budynków mieszkalnych na Osiedlu Sadowa — informuje Urząd Miejski w Elblągu.

W pierwszym etapie, do końca listopada tego roku, powstanie łącznik między Osiedlem Sadowa a ul. Komeńskiego. W drugim etapie deweloper wykona sygnalizacje świetlne na obu wspomnianych skrzyżowaniach (ich uruchomienie przewidziano na koniec sierpnia 2019 r.). Po zakończeniu robót zasadniczych związanych ze wznoszeniem budynków na Osiedlu Sadowa, wykonany zostanie remont jezdni i chodników na pierwszym odcinku ul. Sadowej, od Grunwaldzkiej do Willowej (planowany termin to połowa listopada 2021 r.)

— Na 2021 r. planowane jest również wykonanie przez miasto remontu drugiego odcinka ul. Sadowej, od Willowej do Kochanowskiego — czytamy w komunikacie.