środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii

Zgłosili problem na Szarych Szeregów. Przenieśli postój taksówek

2018-02-23 12:58:17 (ost. akt: 2018-02-23 13:03:48)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Mieszkańcy ul. Szarych Szeregów poprzez dostępną w internecie Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa skarżyli się na niewłaściwe parkowanie samochodów przy tej ulicy. Jednym z powodów był postój taksówek utworzony w bezpośredniej bliskości przejścia dla pieszych. Problem rozwiązano.

Niewłaściwe parkowanie przy ul. Szarych Szeregów w Elblągu było jednym z tematów przewijających się przez dostępną w internecie Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy zgłaszali także występujące przez to zagrożenie w ruchu drogowym.

— Po tych sygnałach poprzez zarządcę drogi usunięto z tego miejsca postój taksówek przenosząc go 20 metrów w głąb ulicy — mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Tym samym rozwiązano problem parkowania w miejscu, gdzie jest przejście dla pieszych. Dodatkowo, aby problem nie powracał w miejscu tym wmurowano słupki uniemożliwiające postawienie samochodu.

— Jak widać więc narzędzie, jakie dostali mieszkańcy do wpływania na bezpieczeństwo, można z powodzeniem wykorzystywać — mówi o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wystarczy wejść na stronę www.elblag.policja.gov.pl i wybrać zakładkę dotyczącą mapy.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. szofer #2447090 | 178.235.*.* 23 lut 2018 19:20

    Zaraz po przeniesieniu postoju na przejściu doszło do poważnego wypadku, to jest waszym zdaniem poprawabezpieczeństwa.Nowy postój znajduje się na łuku jezdni co na pewno nie poprawia bezpieczeństwa zajmując prawie cały chodnik przy śmietniku. Manewrujące taksówki i śmieciarki w jednym miejscu waszym czy policji zdaniem poprawiają bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Większego debilizmu w połączeniu z kretynizmem to ostatnio nie widziałem

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. zbychu #2446993 | 83.23.*.* 23 lut 2018 16:38

    Problem parkowania w obrębie skrzyżowania i na ul. Łowickiej ,Broniewskiego,Szczygla zgłaszałem już kilkukrotnie proszę przyjechać i zobaczyć co się zmieniło po prostu nic samochody nadal stają na chodnikach blokując przejście pieszym . A parkowanie w obrębie skrzyżowania woła o pomstę do nieba.

    odpowiedz na ten komentarz