Piłkarze Olimpii wygrali sparing z juniorami. Zima opóźni rozpoczęcie ligi?

2018-02-24 15:39:47(ost. akt: 2018-02-24 16:45:36)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg w ostatnim sparingu pokonali juniorów z elbląskiego klubu 4:0. Rozgrywki ligowe mają zostać wznowione po zimowej przerwie już za tydzień, a elblążanie na inaugurację rundy wiosennej mają zagrać z Gwardią w Koszalinie. Bardzo możliwe jednak, że mecz trzeba będzie przełożyć ze względu na zimę.
Piłkarze z II ligi mają wrócić do walki o punkty już 3 marca. Olimpia Elbląg na inaugurację rundy wiosennej mają zmierzyć się z Gwardią w Koszalinie. Możliwe, że spotkanie trzeba będzie przełożyć ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jeden z II-ligowych klubów MKS Kluczbork złożył wniosek o przełożenie spotkania 20. kolejki II ligi z ŁKS-em Łódź. Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane 2 marca o godzinie 16.30. Powodem złożenia wniosku są złe warunki atmosferyczne oraz zły stan boiska na Stadionie Miejskim w Kluczborku. Nową, proponowaną datą rozegrania spotkania jest 25 kwietnia.

Czy podobnie będzie w przypadku meczu Gwardii z Olimpią?
— Na razie nie ma takiej decyzji, ale nie jest ona wykluczona. Prezesi obu klubów są ze sobą w kontakcie — powiedział nam Kamil Czyżak z elbląskiego klubu.

Odwołanie meczu z Gwardią pod uwagę brał także sztab szkoleniowy Olimpii Elbląg. Adam Boros, trener żółto-biało-niebieskich, planuje, że w taki przypadku jego zespół rozegra sparing z Legionovią Legionowo.

W sobotę (24.02) piłkarze Olimpii Elbląg pokonali w sparingu juniorów elbląskiego klubu 4:0.

OLIMPIA ELBLĄG — JUNIORZY OLIMPII ELBLĄG 4:0 (3:0)
1:0 — Kołosow (16), 2:0, 3:0 — Kurbiel (23, 29, karny), 4:0 — Korkliniewski (66)
OLIMPIA: Jurewicz - Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Filipczyk, Danowski, Niburski, Lisiecki, Kołosow, Stępień, Kurbiel. Grali na zmiany: Ressel, Korkliniewski, Kop-Ostrowski, Szmydt, Wieliczko, Bojas