Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

„The Nierobbers” z Elbląga z najcenniejszą nagrodą w Krakowie

2018-02-27 09:38:52 (ost. akt: 2018-02-27 09:45:24)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Kolejny sukces odniósł elbląski zespół „The Nierobbers”. W miniony weekend podczas międzynarodowego festiwalu piosenki żeglarskiej Shanties w Krakowie zdobył najcenniejszą dla każdego wykonawcy Nagrodę Publiczności.

W Krakowie zakończył się XXXVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties ’2018”. Wśród wykonawców był również elbląski zespół "The Nierobbers". Spośród 35 krajowych i zagranicznych wykonawców, na których można było głosować, to właśnie oni skradli serca słuchaczy. I to do nich trafiła Nagroda Publiczności.

Grupa "The Nierobbers" z Elbląga istnieje od pięciu lat. Zespół założyło czterech kolegów-miłośników żeglarstwa i szant. Na koncie mają jedną płytę. Piosenki żeglarskie, poetyckie i turystyczne w ich wykonaniu można było usłyszeć już w wielu miejscach Polski, a także za granicą.
Pomysł stworzenia zespołu narodził się podczas wspólnych rejsów.
— Podczas rejsów, wieczorami w portach, zaczęliśmy sobie przygrywać. Szło to nam coraz lepiej i doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas, żeby spróbować pokazać się innym — wspominał Tomasz Szuszkiewicz.