Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Piąte miejsce Marty w eliminacjach do Eurowizji. "Możemy być z niej dumni"

2018-03-04 15:41:39 (ost. akt: 2018-03-04 15:46:18)
Marta Gałuszewska

Marta Gałuszewska

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Pochodząca z Elbląga Marta Gałuszewska z piosenką "Why don’t we go" zajęła piąte miejsce w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 r. Sobotni konkurs wygrali Gromee feat. Lukas Meijer i to oni będą reprezentowali Polskę w półfinale Eurowizji.

W krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, które odbyły się w sobotę wieczorem, wystąpiło dziesięciu artystów. Szansę otrzymała także pochodząca z Elbląga Marta Gałuszewska, o której głośniej zrobiło się w listopadzie ubiegłego roku, gdy wygrała muzyczny program "The Voice of Poland".

W eliminacjach do Eurowizji elblążanka zaśpiewała "Why don’t we go" i jak zwykle na wysokim poziomie. Zwycięzcę konkursu wskazali jurorzy oraz telewidzowie. Po głosowaniu jurorów Marta Gałuszewska zajmowała piąte miejsce. Najwięcej punktów, bo po siedem, otrzymała od lidera Lady Pank Jana Borysewicza oraz tancerza i piosenkarza Stefano Terrazzino. Wysoko jej występ oceniła także Maryla Rodowicz, od której otrzymała 5 pkt.

Jeszcze lepiej Mara wypadła w głosowaniu telewidzów - tutaj zajęła trzecie miejsce, a wyprzedzili ją jedynie: Monika Urlik oraz zwycięzcy eliminacji Gromee feat. Lukas Meijer z utworem "Light me up".

Ostatecznie, po zsumowaniu wszystkich punktów, Marta zajęła w krajowych eliminacjach piąte miejsce.
— Kochani! Emocje po "Krajowych Eliminacjach do Eurowizji" już trochę opadły. Jak dla Nas Marta najlepsza i niezastąpiona. Oczarowała Nas wszystkich. Ostatecznie Marta zajęła 5 miejsce, bardzo dobre miejsce zostawiając w tyle artystów ze "stażem"(dłuższą obecnością na scenie!). 3 miejsce w głosowaniu widzów to prawdziwy sukces. Możemy być bardzo dumni z Marty. Nie ma znaczenia, ze Marta nie wygrała, bo my wiemy, ze jest najlepsza i potężnie zdolna.
Jesteśmy naprawdę dumni prawda? — tak występ Gałuszewskiej skomentował oficjalny FanClub elblążanki na Facebooku.

Marta Gałuszewska ma 23 lata i pochodzi z Elbląga. W listopadzie ubiegłego roku wygrała telewizyjny program "The Voice of Poland". To nie była jej pierwsza przygoda z muzycznym programem telewizyjnym. Kilka lat wcześniej razem z drużyną Ryszarda Rynkowskiego, reprezentującą Elbląg, dotarła aż do finału programu "Bitwa na głosy". Próbowała także z zespołem The Nowhere sił w „Must be the music”.

Śpiewać uczyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Od czterech lat mieszka w Trójmieście, gdzie ukończyła amerykanistykę I stopnia. Śpiewa na ulicy i w lokalach Trójmiasta oraz okolic. Kocha podróże, bo to one powodują, że nabiera oddechu.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zdumiony #2454584 | 188.146.*.* 5 mar 2018 14:46

    Jestem tak z niej dumny, że na tą okoliczność trzy razy zwaliłem sobie konia !

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. elblążanka #2454439 | 145.237.*.* 5 mar 2018 12:23

    wstyd , jedna piosenka w kółko, wstyd!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)