Piątek, 12 sierpnia 2022. imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Pierwsze takie szkolenie Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód

2018-03-09 11:06:54 (ost. akt: 2018-03-09 11:11:58)
Szkolenie prowadzone było przez zespół doradców JALLC

Szkolenie prowadzone było przez zespół doradców JALLC

Autor zdjęcia: kpt. Paulina Montewka

Przedstawiciele, znajdującego się w Portugalii, Joint Analysis and Lessons Learned Centre (JALLC) przeprowadzili cykl zajęć w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu.

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (ang. Multinational Division North East – MND-NE) odbyło się szkolenie w zakresie, obowiązującego w NATO, systemu wykorzystania doświadczeń. Szkolenie to było jednym z elementów przygotowań do osiągnięcia Pełnej Gotowości. Wymiana informacji z JALLC pozwoli wykorzystać wnioski innych dowództw podczas ćwiczeń czekających nas w przyszłości.

Organizatorem szkolenia była sekcja systemu wykorzystania doświadczeń (ang. Lessons Learned Section). Szkolenie prowadzone było przez zespół doradców JALLC (Joint Advisory Training Team - JATT). Oficerów przybyłych z Portugalii przywitał zastępca dowódcy Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód gen. bryg. Karel Rehka. Zajęcia poruszały tematykę gromadzenia, podstawowych technik analizy i przekazywania wniosków zgodnie z obowiązującymi w NATO procedurami. Ostatnim elementem szkolenia były ćwiczenia w syndykatach, które pozwoliły szkolonym praktycznie wykorzystać nabytą w trakcie szkolenia wiedzę.

Źródło: Dziennik Elbląski