Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Srebro i brąz dla elblążan na Mistrzostwach Polski w Koninie

2018-03-12 10:53:23 (ost. akt: 2018-03-12 10:58:03)

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

Drugie i trzecie miejsce na podium wytańczyły pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar podczas Mistrzostw Polski w Koninie.

W sobotę i niedziele w Koninie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski FTS w Tańcach Standardowych. Elbląg reprezentowało aż 13 par.

Sześć z nich startowało w kategorii Dorośli rywalizując z 39 parami z całego kraju. Dwa pierwsze miejsca zdobyli warszawiacy, a brązowy medal wytańczyła elbląska para - Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk. Pozostałe elbląskie pary zajęły miejsca: 17 miejsce – Michał Kieszeni i Julia Stefańska oraz Grzegorz Ślusarki i Paulina Karpińska, 25 miejsce - Zakowicz Kacper i Sagan Wiktoria, 36 miejsce - Tworkowski Marcel i Agnieszka Jankowska

W kategorii Młodzież Starsza Mistrzostwa Polski ST rywalizowało 25 par. Srebrny medal wytańczyła para reprezentująca elbląski klub - Michał Kieszek i Julia Stefańska.

Bardzo dobrze na Mistrzostwach zaprezentowali się elbląscy seniorzy. W kategorii Senior II 3 miejsce zdobyli - Jarosław i Anna Kraińscy, a w kategorii Senior III 5 miejsce – Piotr i Maria Jankowscy.

Młodsza elbląska para Kamil Liber i Klaudia Kędzierska startowała w kategorii Młodzież rywalizując z 31 parami i wytańczyła miejsce 18. W Koninie rozegrany został także Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Konina. W turnieju wystartował Jakub Zieliński i Olga Nycnerska z Elbląga, którzy w kategorii 12 – 13 D zdobyli 2 miejsce.
Informacja CSE Światowid
Czytaj e-wydanie

Źródło: Dziennik Elbląski