Piątek, 9 grudnia 2022. imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Austriacki orient w Mjazzdze

2018-03-12 13:48:10 (ost. akt: 2018-03-12 13:53:22)
 Indian Air

Indian Air

Autor zdjęcia: arch. artysty

W czwartek 15 marca w elbląskiej Mjazzdze zagra łączące orientalne i etniczne wpływy rewelacyjne austriackie trio Indian Air.

Od swojego pierwszego zetknięcia się z muzyką Indii ponad 20 lat temu, austriacki instrumentalista Klaus Falschlunger rozwinął swoje umiejętności, stał się mistrzem gry na sitarze i aktywnym reprezentantem hinduskiej sceny muzycznej w Europie. Całe emocjonalne spektrum wewnętrznego świata muzyka skumulowało się w projekcie INDIAN AIR.
Na scenie towarzyszą mu kontrabasista Clemens Rofner oraz Tobias Steinberger grający na instrumentach perkusyjnych takich jak framedrums/ric/kanjira.

Wzrastając otoczony wszechobecnym rockiem i jazzem Klaus podczas swoich podróży do Azji, na Środkowy Wschód czy po Europie odkrywał więcej i więcej muzycznych odcieni. Niezależnie od jego miłości do muzyki hinduskiej udzielał się i eksperymentował z różnymi formacjami. Jego kreatywność muzyczna i wszechstronność pozwoliła mu współpracować z wieloma muzykami z Indii, Korei, USA czy Europy.

Początek koncertu o godz. 20.15.
Informacja Klubu Mjazzga
Czytaj e-wydanie


Źródło: Dziennik Elbląski