Spore zmiany w Concordii Elbląg. Mają plan na przyszłość

2018-03-12 19:11:33(ost. akt: 2018-03-12 19:16:18)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Piłkarze z IV ligi oraz klasy okręgowej rozpoczną w najbliższy weekend rundę wiosenną. Do sporych zmian kadrowych doszło w IV-ligowej Concordii Elbląg. Drużyna Łukasza Nadolnego ma za cel ukończyć ligę na miejscu w pierwszej trójce.
Piłkarze Concordii Elbląg do drugiej części sezonu przygotowywali się bardzo solidnie. Już 12 stycznia wznowili treningi po zimowej przerwie. I jak mówi trener elbląskiego IV-ligowca Łukasz Nadolny, nikt się nie oszczędzał.
— Przez cały czas trenowaliśmy na obiektach własnych — mówi szkoleniowiec. — Obecnie w kadrze jest 20 zawodników i wszyscy już czują „głód piłki”. Trzon drużyny będą stanowili zawodnicy już obyci w ligach, ale nie zapominamy również o licznej grupie młodych zawodników.

Podczas przygotowań do ligi elblążanie rozegrali 11 meczów kontrolnych z zespołami z różnych klas rozgrywkowych, od A klasy do III ligi.
— Jednak gry kontrolne to zupełnie coś innego, jak mecze o punkty — zaznacza trener Nadolny. — Obecnie jeszcze pracujemy nad organizacją i taktyką gry.

Wiosną w Concordii zobaczymy nowe twarze. Drużynę z ul. Krakusa wzmocnili: bramkarz Bartłomiej Gruszewski, Dominik Domagała (obaj Żuławy Nowy Dwór Gdański), Daniel Ciesielski (Błękitni Orneta), Jakub Komuniewski (powrót z Polonii Pasłęk), Karol Kruk, Jakub Konieczki (powrót z Dębu Kadyny), Marcin Sawicki (Ewingi Zalewo) oraz Marcin Misiak (Cosmos Nowotaniec). Za to zabraknie: Kacpra Łazaja, Przemysława Kussego (obaj KP Starogard Gdański) i Tomasza Bejuka (Radunia Stężyca). Kadrę trenerską tworzą: Łukasz Nadolny, asystent Daniel Ciesielski i trener bramkarzy Jarosław Talik.

— Naszym celem jest wygrać jak najwięcej meczów i skończyć ligę na miejscu w pierwszej trójce. Mamy także ogrywać zespół z myślą o przyszłym sezonie, w którym chcemy walczyć o powrót do III ligi — stwierdza trener Nadolny.
Concordia na inaugurację ligi zagra przed własną publicznością w najbliższą sobotę z Amex Bączek Unią Susz (boisko przy ul. Skrzydlatej, godz. 16).
JK

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kenny #2461774 | 94.254.*.* 13 mar 2018 19:07

    Ależ się trójca dobrała :-) Tylko czy Miruś nie zbankrutuje na alko ?

    odpowiedz na ten komentarz